Na sygnale

21 kilogramów marihuany i plantacja zlikwidowana przez policjantów

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, przy współudziale dzierżoniowskich funkcjonariuszy zlikwidowali ogromną plantację konopi, którą w wynajmowanym w powiecie dzierżoniowskim domu założył mieszkaniec Legnicy. Dzięki przeprowadzonej akcji policjanci zabezpieczyli 250 krzaków konopi, prawie 22 kilogramy marihuany, a także sprzęt służący do nielegalnej uprawy roślin. Sąd wobec podejrzanego w tej sprawie zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

Skonfiskowana marihuana

zdjęcie ilustracyjne / archiwum redakcji

Z Zatrzymanie podejrzanego w tej sprawie to efekt działań funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wspieranych przez dzierżoniowskich policjantów. Prowadzoną na szeroką skalę plantację marihuany zlikwidowano pod koniec lipca br., w jednym z domów wynajmowanych na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

Na terenie posesji zorganizowana była profesjonalna plantacja. W budynku mieszkalnym urządzona była suszarnia, gdzie policjanci zabezpieczyli susz marihuany w ilości ponad 21 kilogramów. Na terenie ogródka wśród drzew i krzewów ujawniono 250 krzaków konopi.  Podejrzanym w tej sprawie okazał się 62-letni mieszkaniec Legnicy.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad milion złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, ich przeznaczenie oraz skalę procederu.

źródło: KPP Dzierżoniów

2 sierpnia 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *