Pieszyce

Ankieta społeczna na temat ważnych inwestycji

Mieszkańcy Pieszyc w anonimowej ankiecie wyrazili swoją opinię na temat zadań priorytetowych w Mieście. Ankietę do 15 grudnia mieszkańcy mogli dostarczać anonimową do Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach.

ankieta pieszyce

Mieszkańcy Gminy Pieszyce za pomocą skali ocen od 1 do 4 mieli wyrazić swoją opinię na temat zadań priorytetowych w Pieszycach , gdzie 1 oznaczało nieważną inwestycję, natomiast 4 zadanie priorytetowe. Pieszyczanie oceniali dwanaście propozycji inwestycyjnych: budowę drogi w ul. Hermana, modernizację niecki basenu miejskiego, budowę ścieżki rowerowej Pieszyce – Kamionki, modernizację dachu oraz osuszanie fundamentów UM Pieszyce, monitoring terenu gminy, wdrożenie zintegrowanej platformy e-usług, e-rada w gminie Pieszyce, budowę kanalizacji sanitarnej w Bratoszowie, odmulenie i remont wału stawu w Bratoszowie, modernizację oświetlenia ulicznego w gminie Pieszyce, remont elewacji zewnętrznej wieży widokowej na Wielkiej Sowie, budowę szaletu miejskiego i targowiska oraz modernizację drogi gminnej za kościołem w Kamionkach. Mieszkańcy miasta i gminy mogli także zaproponować inwestycję, którą powinna zrealizować gmina.

– Zgodnie z założeniami wspólnego budowania Pieszyc, któremu hołduję i które skutecznie realizuję od początku swojej kadencji, kolejny raz poprosiliśmy mieszkańców o wyrażenie swojej opinii na ważne tematy inwestycyjne – mówi Dorota Konieczna-Enozel, burmistrz Pieszyc. – Blisko 290 osób odpowiedziało na nasze pytanie, za co serdecznie dziękujemy. Jest nam miło, że mieszkańcy widzą potrzebę, ale też i sens współtworzenia i dbania o Pieszyce, a także sami wychodzą z inicjatywą wprowadzenia zmian na terenie gminy.

Ze wstępnych wyników ankiety można się dowiedzieć, że priorytetowym zadaniem, jakim powinny zająć się władze gminy jest budowa kanalizacji sanitarnej w Bratoszowie, a także budowa szaletu i targowiska miejskiego. Mieszkańcy oddawali również głosy na budowę drogi ulicy Hermana, modernizację niecki basenu miejskiego oraz monitoring terenu gminy.

W ankiecie znalazło się miejsce na pomysły mieszkańców, wśród których znalazły się m.in. takie inwestycje jak, budowa parkingu przy ul. M. Konopnickiej, budowa sieci gazowej w Bratoszowie czy utworzenie ścieżki rekreacyjnej na byłym torowisku.

– Cieszy mnie to, że mieszkańcy proponują działania, do których my się już przygotowujemy – komentuje Dorota Konieczna-Enozel, burmistrz Pieszyc. – Świadczy to o właściwym kierunku rozwoju miasta, jaki obraliśmy, który jest spójny z ich oczekiwaniami.

źródło – UMiG Pieszyce

20 grudnia 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *