Piłka Nożna, Sport, Ważne!

Akademia Piłkarska Dzierżoniów w Lidze Orlika i Deichmann Cup

W sobotę 12 maja zawodnicy Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów rywalizowali w Lidze Orlika organizowanej przez OZPN Wałbrzych oraz w turnieju Deichmann Cup i w obu pokazali się z dobrej strony.

Liga Orlika APD

Miniona sobota to także Turniej Ligi Orlika dla piłkarzy z rocznika 2007 i młodszych. Tym razem możliwość wykazania się nie tylko umiejętnościami na boisku, ale i organizacją rozgrywek miała Akademia Piłkarska Dzierżoniów. Zgodnie z przyjętą, ogólnopolską unifikacją szkolenia dzieci w tej kategorii wiekowej mecze odbywały się sprawnie na dwóch boiskach w towarzystwie profesjonalnych sędziów. Organizacja i współpraca drużyny APD na murawie w połączeniu z niemałymi umiejętnościami zawodników dały równie dobre rezultaty. – Według poniższych wyników, z 3 wygranymi, 1 remisem i w sumie 15 strzelonymi golami, mogliśmy czuć się ponadprzeciętnie na tle lokalnych rywali i zwycięsko opuścić piłkarskie progi – mówią trenerzy i zawodnicy. – Dziękujemy drużynom za sobotnie spotkania, a rodzicom APD za zdrowy, sportowy doping!

Skład:

Janowicz Michał, Hohol Dawid, Walatek Wiktor, Tomas Igor, Łysoń Michał, Hnatiuk Artur, Wiśniewski Oskar

Wyniki:

AP Dzierżoniów – Pogoń Pieszyce 9:3 (Tomas Igor 4, Wiśniewski Oskar, Walatek Wiktor 2, Hnatiuk Artur)

AP Dzierżoniów – UKS Lechia Dzierżoniów 2 3:0 (Igor Tomas 2, Hnatiuk Artur 1)

AP Dzierżoniów – Kłos Lutomia 1:0 (Tomas Igor)

AP Dzierżoniów – UKS Lechia Dzierżoniów 2:2 (Tomas Igor, Hnatiuk Artur)

Trener: Michał Mrzygłód

Deichmann Cup

Z racji uroczystości komunijnych i rocznic odbywających się w maju, w minioną sobotę do piłkarskich pojedynków przystąpił tylko rocznik 2007. Powtórka następnych zwycięstw poprzez 2 wygrane i 1 remis, łącznie z 11 trafionymi bramkami i bez utraty ani jednej.

Mecze z Austrią i Francją to rozgrywki pod dyktandem Akademii. Od początku do końca narzucali przeciwnikom swój styl gry, stworzyli wiele sytuacji pod bramką, które dobrze rozegrane, dały 11 trafień. – Znakomita gra zespołowa naszej drużyny oraz spore umiejętności indywidualne na tle obu zespołów były widoczne gołym okiem, co bardzo cieszyło – mówi Krystian Sota, trener zawodników.

Następnie spotkanie z Czadem- Łużyce Lubań i to spotkanie jest już na zupełnie innym poziomie. Twardy, solidny, wymagający pojedynek. Akcja za akcją w obie strony, wiele ciekawych sytuacji i rewelacyjne interwencje bramkarzy!
Rywale godni siebie oraz czołówki turnieju. Spotkanie kończy się remisem 0-0, a po nim przybite „piątki” z dużym szacunkiem i uznaniem dla przeciwnika.

Takich rywali życzylibyśmy sobie zawsze, bo dzięki takim pojedynkom schodzimy z boiska z nowymi doświadczeniami! – podsumowują wspólnie zawodnicy. –Dziękujemy za dobry, sportowy mecz i trenujemy z myślą o rewanżu.

Skład:

Damian Rosada (1 asysta), Kamil Grzelak (1 asysta), Dawid Kuzyk (2 goli, 1 asysty), Łukasz Malawski (2 gole), Natan Krzyczmonik (1 gole, 2 asysty), Jan Mierzejewski ( 3 gole), Gracjan Borkowski (1 gol, 1 asysta), Michał Latacz (2 gole).

Wyniki:

Polska – Austria 7-0

Polska – Francja 4-0

Polska – Czad 0-0

Trener: Krystian Sota

źr.: AP Dzierżoniów

16 maja 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *