Fotogaleria, Polecamy, Sport

Andrzejkowe Zawody Pływackie

W sobotę 2 grudnia 2017 roku na Basenie Krytym w Dzierżoniowie odbyły się Andrzejkowe Zawody Pływackie. Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 266 młodych pływaków, którzy reprezentowali 21 klubów pływackich m.in. z Wrocławia, Jeleniej Góry, Kudowy Zdrój, Legnicy, Świdnicy, Bolesławca, Bielawy oraz gospodarza imprezy czyli MKS-u „Dziewiątki” Dzierżoniów.

Uczestnicy, w zależności od kategorii wiekowej (roczniki 2008, 2009, 2010, 2011 i młodsi) mieli do pokonania dystans 25 lub 50 metrów 4 stylami (dowolny, grzbietowy, klasyczny, motylkowy). Młodzi pływacy z roczników 2008 i 2009 mogli wziąć udział w dwóch konkurencjach do wyboru. Dzieci z rocznika 2010 startowały w stylu grzbietowym, natomiast najmłodsi zawodnicy stylem dowolnym.

Najlepszych 6 zawodników i zawodniczek z każdej kategorii otrzymało dyplom, natomiast zawodnicy z miejsc I-III dodatkowo medale oraz nagrody rzeczowe.

Przyznano także puchar dla klubu, który zdobył najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej, a został nim Klub Sportowy „Balti” Bielawa.

Wyniki:

25 metrów stylem motylkowym dziewczęta rocznik 2008

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 ŁYŚ ANTONINA KS BALTI BIELAWA 17,69
2 RASZEWSKA WIKTORIA KS OSIR BIELAWA 18,84
3 KOCHAŃSKA ALEKSANDRA UKS KROŚNICKA PRZYSTAŃ 20,25

 

25 metrów stylem motylkowym chłopcy rocznik 2008

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 PASTOR BARTOSZ KS CHAMPION LEGNICA 18,52
2 KUDŁATY JAKUB SSP 72 WROCŁAW 20,94
3 OTROCKI WITOLD KS BALTI BIELAWA 22,00

 

25 metrów stylem dowolnym dziewczęta rocznik 2011 i młodsze

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 PARACIEJ NATASZA KS BALTI BIELAWA 25,91
2 JABŁOŃSKA JULIA SWIM TEAM NOWA RUDA 27,12
3 JANICKA WERONIKA SPORT-TUR KUDOWA ZDRÓJ 29,66

 

25 metrów stylem dowolnym chłopcy rocznik 2011 i młodsi

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 TOMCZYK DAWID KS OSIR BIELAWA 24,06
2 RZOŃCA KACPER SPORT-TUR KUDOWA ZDRÓJ 26,37
3 WÓJCIK HUBERT TORPEDA OLEŚNICA 30,27

 

25 metrów stylem grzbietowym dziewczęta rocznik 2010

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 OLSCHOWKA JULIA SPORT-TUR KUDOWA ZDRÓJ 22,69
2 PRZYBYSZEWSKA ALICJA KS BALTI BIELAWA 23,25
3 RYNOWIECKA HANNA SPORT-TUR KUDOWA ZDRÓJ 24,67

 

25 metrów stylem grzbietowym chłopcy rocznik 2010

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 BERNACIK FILIP KS OSIR BIELAWA 23,39
2 CYBART JAN SWIM TEAM BIELAWA 23,40
3 TRUSEWICZ KONSTANTY KS JUST SWIM JELENIA GÓRA 23,52

 

25 metrów stylem grzbietowym dziewczęta rocznik 2009

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 MODRZEWSKA KINGA SWIM TEAM BIELAWA 22,00
2 CALIŃSKA LENA SSP 72 WROCŁAW 22,22
3 KUKUŁKA OLGA SWIM TEAM BIELAWA 23,19

 

25 metrów stylem grzbietowym chłopcy rocznik 2009

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 BRAM MAKSYMILIAN UKS OXPRESS BOLESŁAWIEC 21,28
2 POPOWICZ FILIP MKS 9 DZIERŻONIÓW 22,23
3 KADEJ JAKUB SSP 72 WROCŁAW 22,40

 

50 metrów stylem grzbietowym dziewczęta rocznik 2008

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 ZHURAVEL POLINA WKS ŚLĄSK WROCŁAW 41,12
2 SIĘBIDA EMILIA KP HARPUN OSIECZNICA 49,18
3 URBANOWICZ HANNA WKS ŚLĄSK WROCŁAW 49,73

 

50 metrów stylem grzbietowym chłopcy rocznik 2008

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 BEDNARZ JAKUB KS BALTI BIELAWA 47,60
2 SZUSTER OSKAR MKS 9 DZIERŻONIÓW 48,13
3 GOŹDZIEWSKI JAKUB SSP 72 WROCŁAW 49,95

 

25 metrów stylem klasycznym dziewczęta rocznik 2009

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 KRAWCZYK MILENA KP HARPUN OSIECZNICA 24,79
2 KŁOKOWSKA AMELIA UKS MARATOŃCZYK OSTRÓW WLKP 25,19
3 SIOŁKOWSKA MARCELINA UKS OXPRESS BOLESŁAWIEC 26,04

 

25 metrów stylem klasycznym chłopcy rocznik 2009

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 SZUBA MAREK SPORT-TUR KUDOWA ZDRÓJ 26,64
2 SADEK FRANCISZEK AQUAPARK WROCŁAW 27,03
3 CZERWONKA GABRIEL KS OSIR BIELAWA 29,47

 

50 metrów stylem klasycznym dziewczęta rocznik 2008

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 KOPERA GAJA MKS 9 DZIERŻONIÓW 49,20
2 WOŁKOWSKA ZUZANNA SSP 72 WROCŁAW 51,19
3 CHILARSKA ZOFIA SPORT-TUR KUDOWA ZDRÓJ 52,18

 

50 metrów stylem klasycznym chłopcy rocznik 2008

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 RADZIKOWSKI SZYMON WKS ŚLĄSK WROCŁAW 51,45
1 BATOR KACPER MKS 9 DZIERŻONIÓW 51,45
3 PASTOR BARTOSZ KS CHAMPION LEGNICA 51,59

 

25 metrów stylem dowolnym dziewczęta rocznik 2009

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 DURLIK ALEKSANDRA MKP ATOL OLEŚNICA 18,70
2 KRAWCZYK MILENA KP HARPUN OSIECZNICA 18,72
3 MODRZEWSKA KINGA SWIM TEAM BIELAWA 18,97

 

25 metrów stylem dowolnym chłopcy rocznik 2009

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 SADEK FRANCISZEK AQUAPARK WROCŁAW 17,84
2 POPOWICZ FILIP MKS 9 DZIERŻONIÓW 18,87
3 KADEJ JAKUB SSP 72 WROCŁAW 19,56

 

50 metrów stylem dowolnym dziewczęta rocznik 2008

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 ŁYŚ ANTONINA KS BALTI BIELAWA 38,85
2 RASZEWSKA WIKTORIA KS OSIR BIELAWA 39,41
3 ZHURAVEL POLINA WKS ŚLĄSK WROCŁAW 41,40

 

50 metrów stylem dowolnym chłopcy rocznik 2008

Miejsce Nazwisko i imię Klub Czas
1 BUDZIK BARTOSZ KP HARPUN OSIECZNICA 36,96
2 ŚMIAŁOWSKI BORYS MKS 11 JELENIA GÓRA 39,13
3 RADZIKOWSKI SZYMON WKS ŚLĄSK WROCŁAW 39,35

źródło: OSiR Dzierżoniów

4 grudnia 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *