Pieszyce

Bezpieczniej za sprawą monitoringu

W Gminie Pieszyce jest bezpieczniej, a wszystko za sprawą monitoringu, który został zamontowany w pobliżu Urzędu Miasta i Gminy Pieszyce.

MonitoringNews

W pobliżu Urzędu Miasta i Gminy zamontowanych zostało sześć kamer, a także dwie wewnątrz budynku. System monitoringu pozwala nadzorować teren wokół urzędu, w tym skrzyżowanie ulic 9 Maja, Tadeusza Kościuszki i Mikołaja Kopernika, a także dwa przystanki autobusowe na trasie do Rościszowa i do Dzierżoniowa.

– Aktualnie przystąpiliśmy do montażu drugiego systemu monitoringu, który umieszczony zostanie na basenie miejskim i wokół niego. – Informuje Krzysztof Galiak, zastępca burmistrza Pieszyc. – Na terenie basenu zamontowane zostaną cztery kamery, oraz dwie na zewnątrz które będą nadzorowały wiatę przy placu zabaw przy ul. Bolka Świdnickiego, jak również okolice nasypu kolejowego od ul. 1 Maja w górę.

Władzom zależało w szczególności na tym, by okolice tak bardzo uczęszczane przez mieszkańców były bezpieczne. By zapobiegać incydentom, kamery będą miały wbudowany siedmiodniowy system archiwizacji nagrań, a te w razie potrzeby będą udostępniane funkcjonariuszom policji. W miarę posiadanych środków i możliwości, będzie rozbudowywany także system nadzoru miejsc publicznych narażonych na kradzieże i dewastacje.

źródło: UM Pieszyce

27 czerwca 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *