Bielawa

Bielawa. Budowa dróg pod inwestycje

Mapka poglądowaBielawa pozyskała około 4,6 mln złotych ze środków unijnych na budowę kolejnych dróg wewnątrz nowej części obwodnicy. Koszt całej inwestycji to około 6,6 mln złotych, więc Unia pokryje 70% kosztów budowy.

Bielawa pozyskała około 4,6 mln złotych ze środków unijnych na budowę kolejnych dróg wewnątrz nowej części obwodnicy. Koszt całej inwestycji to około 6,6 mln złotych, więc Unia pokryje 70% kosztów budowy.

Jest to następny krok w kierunku przygotowania terenów dla przyszłych inwestorów w rejonie Alei Jana Pawła II i stworzenia Bielawskiego Parku Przemysłowego. Pozyskane pieniądze pozwolą na całkowite przebudowanie ulicy Kruczej (kolor czerwony na poglądowej mapce) oraz budowę drogi, która skomunikuje znaczny teren przeznaczony dla przemysłu (kolor fioletowy). Budowa dróg rozpocznie się wiosną i potrwa do końca 2011 roku.

Z kolei obecnie dobiega końca budowa drogi, która połączy Aleję Jana Pawła II z ulicą Wojska Polskiego (kolor zielony). Przedsięwzięcie jest również realizowane przy znacznym udziale środków unijnych, w wysokości około 3 mln złotych.

Po zakończeniu prac obszar ten stanie się bardzo atrakcyjny dla przyszłych inwestorów, którzy będą dysponować w pełni uzbrojonym i gotowym do zagospodarowania terenem.

24 listopada 2010

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *