Aktualności, Bielawa, Dzierżoniów, Gmina Dzierżoniów, Niemcza, Sport, Ważne!, Zapowiedzi

Bielawa, Dobrocin, Dzierżoniów, Niemcza. Bieg Tropem Wilczym (26 lutego)

Aż cztery gminy organizują w tym roku Bieg Tropem Wilczym w powiecie dzierżoniowskim. Do Dzierżoniowa, dołączyły w tym roku gmina Dzierżoniów, Niemcza i Bielawa. Wszystkie biegi odbędą się w niedzielę 26 lutego. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo każdy z lokalnych partnerów może uzupełnić scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje.

tropemwilczym_glowne

Bielawa (plakat poniżej)

Po raz pierwszy Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w Bielawie, która przygotowała dwa dystanse – dla dorosłych i dla dzieci. Bieg dla dorosły na dystansie 1963 metrów odbędzie się o godz. 11.00, natomiast bieg dla dzieci na dystansach 150 metrów i 500 metrów wystartuje godzinę wcześniej. Zapisu na bieg można dokonać na stronie tropemwilczym.pl lub od godziny 9.00 na Placu Wolności.

Dobrocin (plakat poniżej)

Gmina Dzierżoniów organizuje Bieg Tropem Wilczym na terenie Centrum Rekreacyjno Sportowego w Dobrocinie. Na uczestników i kibiców czekają dodatkowe atrakcje, m. in. prezentację 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej.

Dzierżoniów (plakat poniżej)

Organizowana w kilkuset miastach w Polsce impreza już po raz trzeci zawita do Dzierżoniowa. Start i meta usytuowane będą na dzierżoniowskim Rynku na wprost Ratusza (na wysokości ul. Świdnickiej). Sama trasa będzie natomiast wiodła ulicami: Rynek, Klasztorna, Garncarska, Przedmieście, Krasickiego, Miernicza, Pocztowa, Krasickiego, Prochowa, Kościelna, Rynek. Długość trasy to ok. 1963 m.

Program zawodów:

godz. 10.00 – 11.45 – zapisy w Biurze Biegu w Rynku
godz. 12.00 – START
godz. 12.20 zakończenie Biegu – na mecie dla każdego gorący napój.

W Biegu startować mogą wszyscy chętni, bez względu na wiek, którzy zapiszą się w Biurze Biegu na Rynku. Osoby niepełnoletnie mogą startować wyłącznie za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, co potwierdza własnoręcznym podpisem lub pisemną zgodą dostarczona do Biura Zawodów. Udział w Biegu jest bezpłatny.

Na 300 osób, które jako pierwsze zapiszą się do udziału w Biegu, czekają pakiety startowe, w tym pamiątkowe koszulki.

Niemcza

Pierwszy w historii Bieg Wilczym Tropem w Niemczy organizowany przez Hufiec ZHP Łagiewniki przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy ruszy 26 lutego o godzinie 15.00. Bieg rozpocznie się pod ratuszem na niemczańskim rynku, natomiast zakończony zostanie wspólnym ogniskiem nad Stawem Zamkowym.

Trasa biegu wynosi 1963 metry, jest to data symbolizująca śmierć ostatniego Żołnierza Wyklętego. Nie będzie to jednak typowy bieg. Po drodze uczestników czekać będą różne zadania.

Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz dostępny tutaj. Warunkiem uczestnictwa jest wpłata wpisowego wysokości 10 zł na konto Hufca ZHP Łagiewniki. Pakiet startowy otrzyma pierwsze 120 zarejestrowanych osób!

źródło – OSiR Dzierżoniów, UM Bielawa, UMiG Niemcza, UG Dzierżoniów, tropemwilczym.pl

 

16 lutego 2017

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *