Dzierżoniów

Błękitne – zmiana w organizacji ruchu

Rozpoczęcie ostatniego już etapu przebudowy drogi na os. Błękitnym wiąże się ze zmianami dla kierowców. Nowa tymczasowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie w czwartek. Jak poruszać się autem po osiedlu?

blekitne1

Niedostępny dla ruchu kołowego będzie odcinek od Szkoły Podstawowej nr 5, Żłobka Miejskiego, Przedszkola Niepublicznego nr 3 oraz budynków nr 23 i 24, do skrzyżowania z drogą osiedlową na wysokości bloku nr 10.

Dojazd do szkoły, przedszkola, żłobka oraz do budynków nr 23 i 24 odbywać się będzie od ulicy Złotej (wjazd przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej), wzdłuż bloku nr 1, do skrzyżowania, wzdłuż bloków nr 15 i 17 do deptaka przy parku (Aleja Majora Krzysztofa Woźniaka), a następnie deptakiem do zjazdu w lewo przed Szkołą Podstawową nr 5.

Wyjazd pozostaje bez zmian i prowadził będzie nowo wybudowanym odcinkiem drogi wzdłuż Przedszkola nr 3, w kierunku bloku nr 12 przez, parking na wysokości wieżowców nr 21 i 22, do skrzyżowania z drogą osiedlową kierując się do wyjazdu z osiedla Błękitnego przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w ulicę Złotą.

W czasie prowadzenia prac zapewnione będzie dojście do wszystkich placówek oświatowych i budynków. Remontowany do niedawna odcinek od skrzyżowania z ul. Korczaka do skrzyżowania z drogą osiedlową na wysokości bloku nr 10 na os. Błękitnym zostanie otwarty dla ruchu.

Termin zakończenia trzeciego etapu tej inwestycji planowany jest na koniec sierpnia.

źródło – UM Dzierżoniów

4 sierpnia 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *