Bielawa, Ważne!

Budżet Obywatelski Gminy Bielawa na 2017 rok

Już 10 kwietnia rusza trzecia już edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa. Kolejna odsłona z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie, ponieważ obecna pula pieniędzy, jaka zostanie przeznaczona na wybrane zadanie lub zadania, jest niemal dwukrotnie wyższa niż w poprzednich latach. Tym razem Bielawa przeznacza bowiem nie 80 a 150 tysięcy złotych! Urząd miasta czeka więc na wszystkie propozycje od mieszkańców, których realizacja będzie mogła przyczynić się do rozwoju Bielawy.

bob_street_workout

To, że warto zaangażować się i promować swoje pomysły pokazują poprzednie edycje BO. Do tej pory z Budżetu Obywatelskiego wykonano siłownię plenerową typu street workout, plac rekreacyjny oraz przystosowano boisko do treningów i meczów futbolu amerykańskiego.

Zgłoś projekt za pomocą aplikacji

Podobnie jak w roku ubiegłym nad realizacją Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa, czuwa aplikacja internetowa (instrukcja założenia konta użytkownika i zgłaszania projektów przez system internetowy została załączona poniżej informacji). System ten posiada certyfikat SSL, który jest narzędziem zapewniającym ochronę witryn internetowych, a także gwarantem zachowania poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną.

To właśnie za jego pomocą można zgłosić projekt oraz zagłosować na wybraną propozycję. Oczywiście jest również możliwość dokonania tych czynności w sposób papierowy (w Biurze Podawczym UM Bielawa). Projekty mogą zgłaszać wyłącznie osoby pełnoletnie i zameldowane w Bielawie (jedna osoba może zgłosić kilka projektów). Zasada ta dotyczy również mieszkańców, którzy będą chcieli zagłosować na wybraną przez siebie propozycję (każda osoba może zagłosować wyłącznie jeden raz).

Telefon kontaktowy w sprawie BO – Referat Promocji UM Bielawa – e-mail: lmasyk@um.bielawa.pl, tel. 74 8328 735.

Terminy i regulamin

Poniżej przedstawiamy harmonogram realizacji Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa, a także link do Regulaminu BO i do dokumentu ze składem Zespołu, którego zadaniem jest koordynacja i sprawne przeprowadzenie tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa.

– od 10 kwietnia do 24 kwietnia – składanie przez mieszkańców propozycji projektów,

– do 28 kwietnia – spotkanie z liderami projektów,

– do 12 maja –  weryfikacja złożonych projektów przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego i konsultacja z Komisją Budżetu i Finansów Rady Miejskiej,

– do 17 maja – podanie do publicznej wiadomości projektów dopuszczonych do głosowania i projektów odrzuconych,

– od 19 maja do 1 czerwca – głosowanie mieszkańców nad propozycjami projektów,

– do 5 czerwca – ogłoszenie wyników głosowania,

– do 15 listopada –  realizacja zadania zgodnie z wynikiem głosowania.

Regulamin Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa

Skład Zespołu Zadaniowego do spraw Budżetu Obywatelskiego na 2017

System eBudżet Obywatelski

Poniżej zamieszczamy instrukcje założenia konta w systemie internetowym – zarówno dla tych mieszkańców, którzy chcą zgłosić projekt, jak i też dla tych, którzy chcą oddać swój głos.

System internetowy eBudżet Obywatelski – instrukcja założenia konta użytkownika:

1. W celu zgłoszenia projektu w systemie internetowym należy założyć konto użytkownika.
2. W prawym górnym rogu wybieramy ikonę ZALOGUJ.
3. Wybieramy ikonę ZAŁÓŻ KONTO.
4. Wypełniamy formularz rejestracyjny użytkownika i zatwierdzamy.
5. Na podany adres e-mail użytkownika zostanie wysłany link do aktywacji konta użytkownika (klikamy w niego).
6. Mając już uprawnienia do logowania wpisujemy login i hasło.
7. Logujemy się do systemu.

System internetowy eBudżet Obywatelski – instrukcja zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego.

1. Po zalogowaniu do systemu w lewym górnym rogu wybieramy rozwijaną ikonę eUsługi, następnie eBudżet Obywatelski i Moje propozycje robocze.
2. Wybieramy ikonę DODAJ (górny prawy róg).
3. W ekranie dodawania propozycji wypełniamy formularz oraz pole AUTOR.
4. Po wypełnieniu formularza akceptujemy klikając w ikonę ZAPISZ (istnieje możliwość stopniowego tworzenia projektu, nie trzeba od razu przesyłać go do weryfikacji).
5. Jeśli uznajemy, że wniosek jest kompletny, to na ekranie „Moje propozycje robocze” klikamy przycisk „Złóż propozycję”, co przeniesie nas do ekranu „Złożenie propozycji”. W tym miejscu jeszcze raz można zweryfikować dane. Jeśli wszystko jest wyświetlane zgodnie z założeniami, kliknięcie przycisku „Złóż”, powoduje opublikowanie propozycji.

info + fot – UM Bielawa

Poniżej prezentujemy inwestycje zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa

6 kwietnia 2017

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *