Fotogaleria, Siatkówka

Czy Bielawianka pozwoli wzbić się Orłowi?

W sobotnio-niedzielny wieczór minionego weekendu, bielawscy kibice siatkówki gorąco dopingowali swoją drużynę, która rozegrała pierwsze dwa mecze rundy play off z Orłem Międzyrzecz, czwartą drużyną w rundzie zasadniczej. Bielawski lider po raz kolejny potwierdził swoją niepodważalną dominację.

Bielawianka-Orzeł_21

Podopieczni trenera Marcina Jarosza rozegrali pierwszy mecz w sobotę niemal koncertowo nie pozwalając rywalowi „rozwinąć skrzydła”. W bielawskim teamie najbardziej wyróżniającymi się zawodnikami byli między innymi rozgrywający Kamil Durski, który sprytnie i regularnie wystawiał piłki z zaskakującą dokładnością i finezją, a także libero Grzegorz Kukla, który bardzo dobrze bronił i przyjmował piłki, co z kolei umożliwiało prowadzić grę kombinacyjną Kamilowi. A więc, po zakończonym meczu trudno było wytypować najlepszego siatkarza tego meczu. Ostatecznie wybór padł jednak na przyjmującego Arkadiusza Jutrzenkę, który otrzymał nagrodę MVP ((Most Valuable Player – najlepszy zawodnik meczu) ufundowaną przez bielawski OSiR. Niedzielny kolejny mecz pomiędzy tymi zespołami był zdecydowanie bardziej zacięty, bo Orzeł z Międzyrzecza był bardziej skoncentrowany. Największy opór stawiali przyjezdni w trzecim decydującym i bardzo wyrównanym secie, w którym jednak ulegli gospodarzom przegrywając 25:27. Najlepszym zawodnikiem meczu był Kamil Durski (OFM Bielawianka Bester Bielawa). Po dwóch meczach OFM Bielawianka prowadzi 2:0 w play-off i z zapasem dwóch zwycięstw i już jutro, 12 marca, wyjedzie do Międzyrzecza, gdzie rozegra być może już ostatnie trzecie zwycięskie. Po zakończeniu sobotniego pierwszego meczu, trener Bielawianki, Marcin Jarosz powiedział: – Wynik tego meczu nie oznacza, że już wszystko jest jasne. Owszem, dzisiaj rozegraliśmy fajne zawody, lecz każde kolejne z tym zespołem mogą być trudniejsze. Cieszę się, że nasza cała drużyna w komplecie była maksymalnie skoncentrowana i życzyłbym sobie by tak było aż do statecznego rozstrzygnięcia w tej rundzie play off.
Przed rozpoczęciem niedzielnego meczu odbyła się uroczystość przekazania życzeń dla wszystkich kobiet z okazji ich święta, które przyjęła w ich imieniu największa fanka bielawskich siatkarzy Małgorzata Byczek. Serdeczne i gorące życzenia zostały skierowane także do asystenta trenera Andrzeja Zemanka od zawodników, kibiców i działaczy, który w poniedziałek 7 marca obchodził 50-tą rocznicę urodzin.

Mecz 1: OFM Bielawianka Bester Bielawa – ORZEŁ Międzyrzecz 3:0 (25:17, 25:18; 25:18)

OFM: Kamil Durski, Alex Strubbe, Arkadiusz Jutrzenka, Jakub Dalecki, Michał Glinka (kapitan), Michał Tomiałowicz, Grzegorz Kukla (libero) oraz Oskar Grabowski, Michał Tomiałowicz, Tymoteusz Gajek.
Trener: Marcin Jarosz, asystent trenera Andrzej Zemanek.

Orzeł: Damian Misterski, Krzysztof Baran, Łukasz Tobys, Mariusz Szulikowski, Krzysztof Rolewicz, Piotr Sęk, Marcin Wanat (libero) oraz Piotr Haładus, Paweł Walczak, Miłosz Olejniczak, Przemysław Strajch.
Trener: Marcin Karbowiak.

Mecz 2: OFM Bielawianka Bester Bielawa – ORZEŁ Międzyrzecz 3:0 (25:23, 25:23; 27:25)

OFM: Kamil Durski, Alex Strubbe, Arkadiusz Jutrzenka, Jakub Dalecki, Michał Glinka (kapitan), Michał Tomiałowicz, Grzegorz Kukla (libero) oraz Oskar Grabowski, Michał Tomiałowicz, Tymoteusz Gajek.
Trener: Marcin Jarosz, asystent trenera Andrzej Zemanek.

Orzeł: Adrian Sławiński, Krzysztof Baran, Łukasz Tobys, Mariusz Szulikowski, Krzysztof Rolewicz, Piotr Sęk, Marcin Wanat (libero) oraz Piotr Haładus, Paweł Walczak, Damian Misterski, Przemysław Strajch.
Trener: Marcin Karbowiak.

/casimiro/

9 marca 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *