Sport

Damian Kolanek Międzynarodowym Wicemistrzem Polski Juniorów w Zapasach

Zawodnik UKS Iron Bulls Bielawa Damian Kolanek, reprezentował klub podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów oraz Kadetów w Zapasach w stylu wolnym w Rudniku nieopodal Raciborza. Turniej odbywał w dniach 20-22 maja, a udział w nim wzięło 165 zawodników z 8 państw.

kolanek1
Damian Kolanek rywalizował w kat. 50 kg, gdzie wywalczył 2. miejsce oraz Tytuł Międzynarodowego Wicemistrza Polski Juniorów w stylu wolnym. Jest to już drugi krążek wywalczony rangi Mistrzostw Polski przez naszego zawodnika, w Mistrzostwach Polski Juniorów w stylu klasycznym zdobył brązowy medal.

– Cieszę się, że Damian stanął do rywalizacji w tak ciężkim turnieju. Każdy Turniej Rangi Międzynarodowej to ogromne wyzwanie dla uczestnika. W tym sezonie zawodnicy naszego klubu zdobyli już 4 medale rangi Mistrzostw Polski oraz zdobyli 37 punktów w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wielkie podziękowanie dla Władz Miasta Bielawa za wsparcie dokonań młodych zapaśników z klubu Iron Bulls Bielawa. Również wielkie podziękowania dla sponsora klubu firmy DRG Agro Group z Tuszyna, Rafała oraz Daniela Gogolewskich – powiedział po zawodach trener Damiana, Norbert Warchoł.

23 maja 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *