Niemcza, Zapowiedzi

Dni Niemczy 2016 (9 – 11 września)

Niemczański Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniach II Milenijnych Dni Niemczy 2016. Nasze tegoroczne Milenijne Dni Niemczy wystartują w piątek 9 września 2016 o godz. 17.00 w Niemczańskim Ośrodku Kultury. Podczas uroczystej akademii nastąpi oficjalne otwarcie wydarzeń oraz spotkanie z bohaterami drugiego już spektaklu historycznego „Przyjęliśmy wiarę i obroniliśmy gród”, który został poświęcony dwóm jubileuszom: 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz Tysiącleciu Obrony Niemczy 1017- 2017. Historie tych wydarzeń są ze sobą powiązane i będzie można się o nich dowiedzieć już w piątek 9 września o godz. 17.00 w NOK.

dni niemczyk

W sobotę od rana jarmark milenijny, a o godz. 17.oo spektakl oraz koncert orkiestry dętej, parada mieszkańców w strojach z epoki oraz koncerty wieczorne do tańca. Organizatorzy szczególnie zapraszają na spektakl, który w całości przygotowali mieszkańcy Niemczy, którzy wystąpią w głównych rolach. Zobaczymy chrzest Mieszka I z udziałem jego dostojników, misję św. Wojciecha, chrystianizację kraju za Bolesława Chrobrego i wreszcie chrześcijańską obronę Niemczy w 1017 roku. W spektaklu wystąpi ponad 30 aktorów z towarzyszącymi im muzykami, wojami. Gościem honorowym będzie papież Jan XV, w rolę którego wcieli się biskup Ignacy Dec. W trzeciej części spektaklu koncert na cześć historycznych wydarzeń zagra orkiestra dęta Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Staraniem Towarzystwa Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej spektakl został dofinansowany przez samorządy Województwa Dolnośląskiego oraz powiatu dzierżoniowskiego jest wydarzeniem Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

W niedzielę szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci na występy młodzieżowych gwiazd estrady, wśród których zaprezentują się artyści Studia Fart z Bielawy, aktorzy teatru Maska z Wilkowa Wielkiego, Przedszkolacy oraz zespół Joanki z Niemczy. Szereg występów, koncertów zespołów estradowych, kuchnia średniowieczna lokalnych wytwórców, sołectw, stowarzyszeń.

Zapraszamy gorąco i dziękujemy już dzisiaj wszystkim osobom, instytucjom, samorządom, sponsorom, którzy wspierają przygotowania do II Milenijnych Dni Niemczy 2016.

źródło – UMiG Niemcza

DN do mediów

5 września 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *