Gmina Dzierżoniów

Doświadczenia, które łączą

Ponad 40 tys. zł – to kwota, jaką gmina Dzierżoniów pozyskała na realizację kolejnego wyjątkowego przedsięwzięcia. W najbliższych miesiącach mieszkańcy gminy będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach i wyjazdach studyjnych.

ksow01

Wszystkie działania realizowane będą z naszymi partnerami: gminą Kłodzko i gminą Międzylesie. Za nami pierwsze spotkania organizacyjne – zarówno z przedstawicielami gmin partnerskich, jak i z uczestnikami przedsięwzięcia.

Projekt pn. „Doświadczenia, które łączą – wymiana wiedzy pomiędzy partnerami KSOW” swoim działaniem obejmie dwie grupy z trzech gmin – członkinie kół gospodyń wiejskich oraz młodzież aktywnie działającą społecznie, w tym radnych młodzieżowych rad gmin.

W ramach przedsięwzięcia przedstawicielki kół gospodyń z gmin Dzierżoniów, Kłodzko i Międzylesie wezmą udział w dwudniowych warsztatach kulinarnych. Przygotują podczas nich kilkadziesiąt tradycyjnych potraw lokalnych i regionalnych. Każda z grup opowie o historii przygotowywanych przez siebie dań i tradycjach kulinarnych swoich przodków, a także krok po kroku pokaże proces tworzenia potraw.

Po warsztatach wydamy książkę kucharską promującą tradycje kulinarne naszego regionu. W publikacji, oprócz zdjęć dań powstałych podczas warsztatów, pokazane zostaną najciekawsze projekty zrealizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Najmłodsi uczestnicy przedsięwzięcia pojadą z kolei na wyjazd studyjny, w trakcie którego wymienią się doświadczeniami w pracy na rzecz społeczności lokalnej i opowiedzą o ciekawych inicjatywach podejmowanych na obszarach swoich gmin.

Projekt zakłada również wspólne międzypokoleniowe warsztaty kulinarne dla młodzieży i pań z kół gospodyń wiejskich.

Pierwsze działania projektowe, czyli warsztaty dla członkiń KGW, zaplanowano na koniec lipca.

Operacja wspófinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

źródło: UG Dzierżoniów

ksow02

9 lipca 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *