Aktualności

Zawieżli blisko 3 tony darów dla Bogatyni

2010-09-bogatynia1 Kilka dni temu Bogatynię na Dolnym Dzierżoniów. Śląsku dotknęła ogromna tragedia. Rzeka Miedzianka płynąca przez tę miejscowość wylała. W ciągu pół godziny wiele osób straciło dobytek całego życia. W akcję na rzecz udzielenia pomocy Bogatyni włączyły się Dzierżoniów i Bielawa.

 

2010-09-bogatynia1 Kilka dni temu Bogatynię na Dolnym Śląsku dotknęła ogromna tragedia. Rzeka Miedzianka płynąca przez tę miejscowość wylała. W ciągu pół godziny wiele osób straciło dobytek całego życia. W akcję na rzecz udzielenia pomocy Bogatyni włączyły się Dzierżoniów i Bielawa.

Dzierżoniów

W Dzierżoniowie 13 sierpnia Dzierżoniowskie Centrum Wolontariatu przy Hufcu Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP zorganizowało zbiórkę darów dla powodzian w siedmiu dzierżoniowskich dużych sklepach. Akcję wsparły sklepy: Biedronka, Intermarche i Tesco, burmistrz Marek Piorun i Spółdzielnia Mieszkaniowa. Wiele pracy włożyli także wolontariusze WOŚP.

Mieszkańcy dzielili się produktami żywnościowymi, środkami dezynfekcyjnymi oraz czystości i świeczkami, zapałkami, latarkami i niezbędnymi przyborami szkolnymi. Dary przyjmowano też w komendzie ZHP w Dzierżoniowie. – Jestem pod wielkim wrażeniem zaangażowaniem mieszkańców Dzierżoniowa. Przez dwie godziny zebraliśmy ponad dwie tony żywności. Bardzo chciałbym za to wszystkim podziękować. Nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego zainteresowania. Do Bogatyni pojechaliśmy w piątek i musieliśmy ponownie jechać w sobotę, bo nie byliśmy w stanie od razu zabrać wszystkiego – mówi koordynator akcji Jarosław Rudnicki. Pieczywo przekazała piekarnia na os. Złotym i piekarnia Włodek z Uciechowa.

Bielawa

Natomiast miasto Bielawa wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem rozpoczęło w ubiegłym tygodniu zbiórkę darów na rzecz powodzian.

Wszyscy mieszkańcy mogą przekazywać artykuły spożywcze, wodę w butelkach oraz środki czystości. Mieszkańcy Bogatyni również bardzo potrzebują: łopat, misek, siekier, pił mechanicznych, latarek i baterii, świeczek, pampersów, ubrań, skarpet, kaloszy, worków na śmieci, bandaży i plastrów.

Zbiórka prowadzona będzie do końca miesiąca w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki. Dary dla powodzian można przekazywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00.

Natomiast jeśli ktoś chciałby wpłacać pieniądze dla powodzian, musi kontaktować się z Polskim Czerwonym Krzyżem pod numerem telefonu 74 831 35 35.

2 września 2010

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *