Inne, Sport

Dzierżoniów. Andrzejkowe Zawody Pływackie – wyniki

Andrzejkowe Zawody Pływackie zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, tak też było i w tym roku.

Andrzejkowe Zawody Pływackie zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, tak też było i w tym roku.

Tegoroczne zawody odbyły się 28 listopada na basenie krytym w Dzierżoniowie i była to już ósma impreza z tego cyklu. O skali zainteresowania zawodami świadczy fakt pojawienia się na starcie 236 zawodniczek i zawodników z 15 klubów m.in. z Wrocławia, Legnicy, Oleśnicy, Kluczborka, Trzebnicy, Brzegu Dolnego, Osiecznicy, Bielawy i oczywiście dzierżoniowskiej „9”. Uczestnicy, w zależności od kategorii wiekowej, a było ich cztery, mieli do pokonania dystans 25 lub 50 metrów 4 stylami. Zawodniczki i zawodnicy z rocznika 2006-2007 mogli startować w dwóch konkurencjach do wyboru, natomiast młodsze dzieci mogły startować w jednej, przy czym najmłodsi uczestnicy z rocznika 2009 i młodsi mieli do pokonania dystans 25 metrów w dowolny sposób. Najlepsze szóstki w każdej kategorii wiekowej otrzymały dyplomy, natomiast dzieci z miejsc I-III medale oraz plecaki sportowe. Przyznano również nagrodę dla klubu, który uzyskał najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej, a został nim KS Balti Bielawa.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie oraz MKS „9” Dzierżoniów, a współfinansowana była ona ze środków otrzymanych z gminy miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015 – 2020.

Wyniki Andrzejkowych Zawodów Pływackich

25 m styl motylkowy dziewczęta r. 2006

1 Maja Kuleta (KS Balti Bielawa) – 17,47
2 Julia Barszczewska (KP Harpun Osiecznica) – 19,03
3 Maja Hartel (niezrzeszona) – 20,28
4 Hanna Nawrot (MKS 9 Dzierżoniów) – 20,38
5 Zofia Urbanowicz (WKS Śląsk Wrocław) – 20,52
6 Zuzanna Kołdyńska (SSP Nr 72 Wrocław) – 20,76

25 m styl motylkowy chłopcy r. 2006

1 Maciej Kozik (KP Harpun Osiecznica) – 18,28
2 Oliwier Supianek (SSP Nr 72 Wrocław) – 20,37
3 Oskar Polański (KS Neptun Świdnica) – 21,47
4 Oliwier Paprzycki (BKS Swim Team Bielawa) – 28,65
5 Michał Poborczyk (KS Balti Bielawa) – 31,43

25 m styl dowolny dziewczęta r. 2009 i młodsi

1 Sasza Durlik (Hydra Trzebnica) – 29,24
2 Joanna Gutkowska (MKS 9 Dzierżoniów) – 30,35
3 Aleksandra Mirecka (KS Balti Bielawa) – 30,96
4 Zuzanna Zdun (KS Balti Bielawa) – 32,28
5 Nadia Pancer (KS Balti Bielawa) – 34,38
6 Vanessa Głowacka (KP Harpun Osiecznica) – 34,52

25 m styl dowolny chłopcy r. 2009 i młodsi

1 Julian Musiał (Sport-Tur Kudowa Zdrój) – 28,13
2 Gabriel Czerwonka (KS OSiR Bielawa) – 30,50
3 Filip Popowicz (MKS 9 Dzierżoniów) – 32,84
4 Piotr Laudowicz (BKS Swim Team Bielawa) – 37,34
5 Tymoteusz Otrocki KS Balti Bielawa) – 38,03
6 Marcel Głowacki (KP Harpun Osiecznica) – 40,34

25 m styl grzbietowy dziewczęta r. 2008

1 Aleksandra Bejster (KS Neptun Świdnica) – 21,87
2 Milena Kołodziej (KS OSiR Bielawa) – 23,35
3 Antonina Łyś (KS Balti Bielawa) – 23,81
4 Wiktoria Raszewska (KS OSiR Bielawa) – 23,97
5 Nadia Niemczynowska (Sport-Tur Kudowa Zdrój) – 24,60
6 Urszula Biercewicz (KP Harpun Osiecznica) – 24,77

25 m styl grzbietowy chłopcy r. 2008

1 Witold Otrocki (KS Balti Bielawa) – 23,15
2 Bartosz Budzik (KP Harpun Osiecznica) – 23,31
3 Wiktor Sajewicz (UKP Torpeda Oleśnica) – 23,75
4 Niemczyk Aleks (UKS Czwórka Świdnica) – 23,97
5 Jakub Bednarz (KS Balti Bielawa) – 24,31
6 Aleksander Rojek (KS Balti Bielawa) – 25,78

25 m styl grzbietowy dziewczęta r. 2007

1 Maria Gutkowska (MKS 9 Dzierżoniów) – 20,75
2 Gabriela Wójcik (UKP Torpeda Oleśnica) – 23,04
3 Nina Rygiel (UKS Junior Kluczbork) – 23,12
4 Agnieszka Jarosz (UKS Junior Kluczbork) – 23,81
5 Kinga Zabrzeska (Sport-Tur Kudowa Zdrój) – 24,07
6 Dominika Możdżan (KS Champion Swimming Legnica) – 24,44

25 m styl grzbietowy chłopcy r. 2007

1 Wojciech Okoń (UKP Torpeda Oleśnica) – 19,09
2 Igor Wierzbicki (MKS 9 Dzierżoniów) – 21,04
3 Kajetan Olszuk (KS Champion Swimming Legnica) – 21,91
4 Dawid Wojsław (SSP Nr 72 Wrocław) – 22,19
5 Szymon Laskowski (UKS Junior Kluczbork) – 22,57
6 Leon Fisher (SSP Nr 72 Wrocław) – 22,69

50 m styl grzbietowy dziewczęta r. 2006

1 Aleksandra Widawska (SSP Nr 72 Wrocław) – 47,38
2 Patrycja Lisiecka (KS Balti Bielawa) – 48,47
3 Alicja Szwabińska (UKP Torpeda Oleśnica) – 48,69
4 Zofia Biercewicz (KP Harpun Osiecznica) – 48,91
5 Matylda Stafiniak (Hydra Trzebnica) – 48,94
6 Julia Izydorczyk (UKP Torpeda Oleśnica) – 49,84

50 m styl grzbietowy chłopcy r. 2006

1 Bartek Kadej (SSP Nr 72 Wrocław) – 45,16
2 Oliwier Supianek (SSP Nr 72 Wrocław) – 46,89
3 Kacper Kukułka (BKS Swim Team Bielawa) – 49,09
4 Mikołaj Krzyżanowski (Hydra Trzebnica) – 52,32
5 Paweł Pietrzak (KS Neptun Świdnica) – 55,84
6 Stanisław Dzięcielski (UKS Czwórka Świdnica) – 58,19

25 m styl klasyczny dziewczęta r. 2007

1 Zofia Kotasek (BKS Swim Team Bielawa) – 28,69
2 Ada Suchecka (KS OSiR Bielawa) – 28,82
3 Zofia Krasowska (Sport-Tur Kudowa Zdrój) – 28,94
4 Agata Hasiec (KS Balti Bielawa) – 30,82
5 Julia Skibińska (BKS Swim Team Bielawa) – 32,32
6 Maria Drążczyk (KS Balti Bielawa) – 32,84

25 m styl klasyczny chłopcy r. 2007

1 Adrian Boczkowski (KS OSiR Bielawa) – 24,22
2 Leon Fisher (SSP Nr 72 Wrocław) – 29,02

50 m styl klasyczny dziewczęta r. 2006

1 Zofia Urbanowicz (WKS Śląsk Wrocław) – 51,01
2 Julia Barszczewska (KP Harpun Osiecznica) – 51,44
3 Natalia Logoń (SSP Nr 72 Wrocław) – 51,70
4 Magdalena Lechowska (SSP Nr 72 Wrocław) – 52,31
5 Hanna Korczowska (SSP Nr 72 Wrocław) – 53,50
6 Zuzanna Kołodyńska (SSP Nr 72 Wrocław) – 54,09

50 m styl klasyczny chłopcy r. 2006

1 Adrian Zarzycki (KS Balti Bielawa) – 47,50
2 Marcin Drzyzga (BKS Swim Team Bielawa) – 50,32
3 Jakub Pliszka (KS Balti Bielawa) – 52,75
4 Michał Poborczyk (KS Balti Bielawa) – 1,00,91
5 Szymon Kwinta (MKS 9 Dzierżoniów) – 1,01,02

25 m styl dowolny dziewczęta r. 2007

1 Maria Gutkowska (MKS 9 Dzierżoniów) – 19,94
2 Kinga Zabrzeska (Sport-Tur Kudowa Zdrój) – 20,52
3 Agnieszka Jarosz (UKS Junior Kluczbork) – 20,56
4 Ana Rygiel (UKS Junior Kluczbork) – 21,67
5 Zofia Kotasek (BKS Swim Team Bielawa) – 21,75
6 Dominika Możdżan (KS Champion Swimming Legnica) – 21,93

25 m styl dowolny chłopcy r. 2007

1 Igor Wierzbicki (MKS 9 Dzierżoniów) – 16,31
2 Wojciech Okoń (UKP Torpeda Oleśnica) – 17,44
3 Mateusz Okoń (UKP Torpeda Oleśnica) – 18,14
4 Oskar Polański (KS Neptun Świdnica) – 18,34
5 Bartłomiej Jaśkiewicz (UKS Junior Kluczbork) – 18,46
6 Adrian Boczkowski (KS OSiR Bielawa) – 19,38

50 m styl dowolny dziewczęta r. 2006

1 Maja Kuleta (KS Balti Bielawa) – 36,88
2 Klara Pityńska (SSP Nr 72 Wrocław) – 39,47
3 Alicja Szwabińska (UKP Torpeda Oleśnica) – 41,09
4 Zofia Biercewicz (KP Harpun Osiecznica) – 41,81
5 Aleksandra Janik (UKP Torpeda Oleśnica) – 41,90
6 Halina Nawrot (MKS 9 Dzierżoniów) – 41,97

50 m styl dowolny chłopcy r. 2006

1 Maciej Kozik (KP Harpun Osiecznica) – 35,13
2 Adrian Zarzycki (KS Balti Bielawa) – 38,75
3 Marcin Drzyzga (BKS Swim Team Bielawa) – 39,06
4 Bartek Kadej (SSP Nr 72 Wrocław) – 40,68
5 Oliwier Paprzycki (BKS Swim Team Bielawa) – 42,66
6 Jakub Pliszka (KS Balti Bielawa) – 45,75

źródło – OSiR Dzierżoniów

szczegółowe wyniki dostępne są tutaj.

mt_gallery:Andrzejkowe Zawody Pływackie

 

30 listopada 2015

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *