Dzierżoniów, Polecamy

Dzierżoniowscy absolwenci pojadą do Warszawy na zaproszenie Ministra Obrony Narodowej

Absolwenci Zespołu Szkół nr 2 i Hufca Pracy w Dzierżoniowie za trzyletni okres wytężonej nauki i udział w różnorodnych przedsięwzięciach pojadą do stolicy na zaproszenie Ministra MON Michała Dworczyka.

2 dzierz

Warto było pracować i tego świadectwem dla młodszych roczników był dzień 4.09.2017r. w Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie, gdzie doceniono najlepszych absolwentów i dostrzeżono w samej Warszawie. Absolwent mistrz świata Mateusz Milejski wraz z trzema koleżankami Wiktorią Handwerkier, Eweliną Koniusz, Eweliną Jursza – zawodowymi fryzjerkami często przyczyniali się do promowania Hufca Pracy, szkoły, regionu, kraju. Tego dnia na uroczystym apelu rozpoczęcia nowego roku szkolnego list gratulacyjny od Ministra MON Michała Dworczyka odczytała i wręczyła Mateuszowi Pani Irena Bukalska – Asystent Biura Poselskiego w Dzierżoniowie. Oprócz listu i gratulacji wyróżnieni absolwenci zostali zaproszeni do Sejmu. Wyjazd jest uhonorowaniem ich zaangażowania i pracy.

Dzisiaj nie tylko mówi się o znaczeniu kształcenia zawodowego, ale z nadzieją patrzy na przyszłych specjalistów w swoim fachu. Należy dodać, że Mateusz Milejski otrzymał również list gratulacyjny i prezent od Minister MEN Anny Zalewskiej. Dziękujemy! Gest ten jest dowodem na to, że obecne szkolnictwo stawia na zawodowców i ich docenia. Liczymy, że talenty zostaną pomnożone przez naszych kochanych absolwentów i ich dalsza ścieżka zawodowa zaprowadzi ich po wieniec zwycięstwa.

Minister Anna Zalewska w swoim przemówieniu do uczniów rozpoczynających naukę 4 września b.r. podkreśliła, że „Każdy ma prawo do tego, aby zdobyć jak najlepsze wykształcenie, które będzie realizowało jego marzenia i wykorzystywało jego talenty”. Przyłączamy się do życzeń, a młodszym kolegom mówimy, że dokonali właściwego wyboru.

Tekst: Nikola Krajewska – wychowawca Hufca Pracy w Dzierżoniowie

7 września 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *