Na sygnale

Dzierżoniowscy kryminalni po raz kolejny przejęli narkotyki

Za posiadanie środków odurzających odpowie teraz przed sądem mężczyzna, ustalony i zatrzymany przez dzierżoniowskich policjantów. W mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych podejrzanego, funkcjonariusze znaleźli, oraz zabezpieczyli narkotyki w postaci amfetaminy, haszyszu, marihuany, ekstazy i innych substancji, z których można uzyskać ponad 1500 porcji. Jeżeli okaże się, że podejrzany zajmował się również handlem grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie prowadząc działania zmierzające do ograniczenia przestępczości narkotykowej zatrzymali mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego podejrzanego o tego typu przestępstwa.

Do zatrzymania doszło 17 października 2017 r. tuż po tym, jak funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może w zajmowanych przez siebie pomieszczeniach gospodarczych posiadać środki odurzające. Podejrzenia potwierdziły się w stu procentach. Policjanci znaleźli reklamówki z suszem roślinnym, tabletkami, substancją krystaliczną oraz białym i brązowym proszkiem. Przeprowadzone przez specjalistów badanie wskazało, że zabezpieczone substancje, to: marihuana w ilości 1112 porcji, haszysz w ilości 166 porcji, amfetamina w ilości 125 porcji, tabletki ekstazy w ilości 235 szt oraz inne środki odurzające w znacznych ilościach. Funkcjonariusze zabezpieczyli także wagę elektroniczną, telefony komórkowe i znaczną kwotę pieniędzy. Wszystko to może świadczyć, że mężczyzna zajmował się sprzedażą narkotyków.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, a także ustalają czy mężczyzna zajmował się również ich sprzedażą.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

źródło: KPP Dzierżoniów

24 października 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *