Piłka Nożna, Sport, Ważne!

Dzierżoniowska „Lechja Lwów” liderem piłkarskiej Retro Ligi

Lechja Lwów  na gorącym terenie w Kozienicach wywalczyła komplet punktów, pokonując dotychczasowego lidera „WKS Grodno” 2-1. Wszyscy gracze biało-zielonych spisali się świetnie.

Pierwsza część gry 6 lipca rozpoczęła się od składnych akcji biało-zielonych. W kierunku bramki gospodarzy strzelali: Dominik Chmielowiec, Marcin Nachowiak, Artrur Charciarek, Łukasz Kresa i Adam Charciarek, który był bliski zdobycia gola, jednak doświadczony golkiper WKS Grodno nie dał się zaskoczyć. Pod koniec pierwszej części gry dwie groźne sytuacje stworzyli kozieniczanie, ale w obu sytuacjach (w tym przy strzale Patryka Wójcika) Robert Grzywiński z Lechji był bezbłędny. Poczynaniami kozieniczan zręcznie kierował ex-legionista Jacek Kacprzak, w Lechji bardzo dobrze w środku pola spisywali się Artur Charciarek i Marcin Nachowiak.

Po przerwie lechici znowu z wiarą ruszyli do ataku i dość szybko przyniosło to efekt. W 59 minucie gracz rezerwowy Maciej Rojek, po podaniu od Artura Charciarka, celnym strzałem z 16 metrów, oddanym wewnętrzną częścią stopy, umieścił piłkę w bramce gospodarzy. W zespole biało-zielonych zapanowała euforia, która poniosła ich do dalszych ataków. 14 minut później, ponownie M. Rojek, który tym razem otrzymał podanie od Łukasza Kresy, znowu celnie kopnął piłkę do siatki gospodarzy i zrobiło się 0-2. Kozieniczanie próbowali odrabiać straty. W 84 minucie jeden z ich ataków przyniósł bramkę kontaktową. Do końca gry emocji nie brakowało, ale wynik – ku wielkiej radości lechitów – już się nie zmienił.

Wszyscy gracze biało-zielonych spisali się świetnie. Po przejechaniu blisko 1000 kilometrów dotarli do domów o godz. 4.00 nad ranem zmęczeni, ale zadowoleni – już jako liderzy Retro Ligi 2019.

WKS Grodno – Lechja Lwów 1-2 (0-0), bramki: P. Wójcik (84) – M. Rojek (59, 73)

Lechja: Robert Grzywiński – Łukasz Nowaczyk, Mariusz Kobryń, Jerzy Orchowski, Marcin Orliński – Przemysław Natkański, Artur Charciarek, Marcin Nachowiak, Adam Charciarek – Łukasz Kresa, Dominik Chmielowiec, grali też Jarosław Kresa i Maciej Rojek (cały mecz rozegrali: Grzywiński, Kobryń, Artur Charciarek, Chmielowiec)

WKS Grodno: Daniel Wójcik, Mateusz Babula, Mateusz Liszewski, Mateusz Zając, Paweł Chołuj, Paweł Domański, Sławomir Pietrzyk, Sebastian Bartnik, Krzysztof Mastalerz, Maciej Wójcicki, Patryk Wójcik, Łukasz Grudzień, Jacek Kacprzak, Mateusz Wasita.

źr.: dzierzoniow.pl

15 lipca 2019

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *