Fotogaleria, Sport, Ważne!

FESTIWAL AKROBATYKI SPORTOWEJ [FOTO]

W ubiegłą sobotę w dzierżoniowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się  Festiwal Akrobatyki Sportowej organizowany przez sekcję Akrobatyki Sportowej Dzierżoniów.

ASD powstała 1 stycznia 2017 r. i na dzień dzisiejszy zrzesza 147 dziewcząt i chłopców z Dzierżoniowa pod opieką trenerek: Agnieszki Kareckiej i Natalii Twardowskiej.

Tego dnia wszyscy podopieczni mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed licznie zgromadzonymi rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi. Był to pierwszy tego rodzaju występ w ich sportowej karierze, a do udziału zgłosiło się aż 117 chętnych uczestniczek i uczestników.

Pokazy odbywały się w układach dwójkowych i trójkowych z wieloma elementami figur, które spotkały się z głośnymi owacjami i brawami, a i nie jedną łezkę w oku dało się zauważyć. Wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji, zarówno tremy jak i satysfakcji i radości, a same  trenerki pękały z dumy na widok postępów podopiecznych. W końcu to one wiedzą najlepiej ile ciężkiej pracy i wysiłku trzeba włożyć na treningach, żeby osiągnąć zamierzone efekty.

Sportowcy zostali ukoronowali medalami za odwagę i  udział w pokazie oraz nabyte zdolności, a w przerwie otrzymali posiłek regeneracyjny i przystąpili do plastycznego konkursu związanego oczywiście z tematyką sekcji akrobatyki.

Wspaniałe przeżycie i sportowe doświadczenie, które z pewnością zaowocuje na kolejnych występach, do których już się szykujemy – podkreślają zgodnie trenerki. – Ucieszyła nas bardzo obecność wiceburmistrza, Andrzeja Bolisęgi, który również z przyjemnością przypatrywał się ewolucjom “akademickich akrobatek” i poznał nieco bliżej sekcję akrobatyki sportowej. Dziękujemy wszystkim rodzicom, że byliście tego dnia i że jesteście  ze swoimi pociechami i z nami na co dzień, że nas wspieracie i pomagacie. Jesteście nieocenieni! Dziękujemy także wszystkim za pomoc w organizacji imprezy, za dobre chęci, miłe słowa i przepyszne ciasta, dzięki którym osłodziliście nam te wspaniałe chwile. Do zobaczenia na kolejnych pokazach!

23 października 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *