Aktualności, Dzierżoniów, Ważne!

Forum Kobiet 2018

Sukces jest kobietą – te słowa padały bardzo często podczas tegorocznego Forum Kobiet. W piątek poznaliśmy laureatki konkursu „Kobieta Przedsiębiorcza 2018”. Mieszkańcy ziemi dzierżoniowskiej wybrali zwycięzców w głosowaniu internetowym w dwóch kategoriach: „Biznes” i „Działalność Społeczna”.

Pierwszy tytuł trafił do Marzeny Zdolskiej – organizatorki Dolnośląskiego Forum Biznesu i Motywacji, drugi do Anny Daszyńskiej-Hercuń – prezes stowarzyszenia Idź do Przodu.
Wyniki konkursu Kobieta Przedsiębiorcza 2018:
kategoria „Biznes”: Marzena Zdolska – 912 głosów
Kategoria „Aktywność Społeczna”: Anna Daszyńska-Hercuń – 424 głosy
W głosowaniu internetowym na wszystkie kandydatki oddano łącznie 2453 głosy

„Biznes”

Grażyna Kotasek od 1977 prowadzi firmę rodzinną Foto-Techni-Color w spółce cywilnej z mężem. Aby firma rozwijała się , a zarządzanie pracą, czasem i finansami było możliwe ukończyła studia wyższe w tym kierunku i uzyskała tytuł magistra zarządzania. Zatrudnia w swojej firmie troje swoich dzieci. Działa również społecznie jako Starsza Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w radzie Zatrudnienia przy Starostwie. Jest ławnikiem w Sądzie Rodzinnym. Szkoli uczniów w zawodzie Fotografa.

Katarzyna Lipska – jeżeli ktoś zapytałby mnie, jaka jest definicja kobiety przedsiębiorczej, to bez namysłu powiedziałbym, że tą definicją jest Katarzyna Lipska. Przewodnicząca Klubu Przedsiębiorców Ziemi Dzierżoniowskiej – od listopada 2016 organizuje comiesięczne spotkania dla lokalnych przedsiębiorców. Uczestniczy w prestiżowym programie firmy Aviva – Mentoring MDRT. Od marca 2018 r. jest Wiceprezesem MZKS Lechia Dzierżoniów. Nie znam drugiej takiej Kobiety, która realizuje się zawodowo w trzech różnych miejscach i ma jeszcze czas i energię na bycie najlepszą Mamą i partnerką. Z każdej rzeczy, której podejmie się Kasia, czerpie mnóstwo satysfakcji i przyjemności.

Daria Aleksandra Michalska – prekursor oświaty niezależnej w powiecie dzierżoniowskim. Od 20 lat prowadzi Szkoły Niepubliczne. Jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek usług oświatowych ofertę kształcenia obejmującą różne typy szkół dla młodzieży i dorosłych. Prowadzi w Dzierżoniowie przedszkole, żłobek i nowość szkołę Business Primary School. Wyróżnia ją pomysłowość i odwaga w podejmowaniu trudnych wyzwań, jest zawsze w awangardzie przemian oświatowych. Umożliwia kształcenia młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Skupia środowisko oświatowe organizując konferencje naukowe, fora z udziałem znaczących osób. Wprowadziła na teren powiatu studia podyplomowe dla nauczycieli oraz studia I i II stopnia.

Marzena Zdolska – od ponad 3 lat podejmuję się wyzwania, które nie leży w obowiązkach przedsiębiorcy ani osoby prywatnej, bezpośrednio dzięki wydarzeniu jakim jest Dolnośląskie Forum wpływam na rozwój gospodarczy regionu dzierżoniowskiego. Każdego roku ryzykuję, by pobudzić do działania kreatywną część społeczeństwa, organizując event o zasięgu ogólnopolskim. Dzięki temu wydarzeniu w ostatnich 3 latach powstało kilkanaście nowych firm, zawiązały się inicjatywy społeczne, a o Dzierżoniowie mówi cała Polska w kontekście biznesowym. Dobre konsekwencje tego wydarzenia będą trwały jeszcze przez wiele lat na arenie ogólnopolskiej.

„Działalność Społeczna”

Anna Daszyńska-Hercuń– pedagog, magister filologii germańskiej (studia ukończone w Niemczech) – Uniwersytet Wrocławski/ Justus Liebieg Universitat Giessen, ukończone kursy z zakresu Wspierania uzdolnień Dzieci i Młodzieży, studia podyplomowe „Wiedza o kulturze”. Niegdyś nauczyciel w I LO w Dzierżoniowie, dziś Prezes Stowarzyszenia Idź do Przodu. Działalność na rzecz ludzi stała się pasją i niekończącym projektem. Sport, Edukacja i równe szanse dla Każdego to główne priorytety poczynań Stowarzyszenia. Organizuje bezpłatne zajęcia „Fitnes dla każdego”, zajęcia cheerleaders dla dzieci oraz cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych „Sportowa Sobota dla Każdego”.

Helena Sendyk – tworzenie integracji społecznej wśród seniorów, przekazywanie pasji i radości życia, pokazanie, że po etapie zawodowym to nie „jesień”, a „złoty wiek” życia, jest nie do przecenienia. Działania Pani Helenki właśnie wokół tego się skupiają. Nie tylko inspiruje i inicjuje działania, ale wykazuje się niezwykłą aktywnością i determinacją w pozyskiwaniu środków na działalność Związku.Uczestniczy w organizowaniu współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi naszego powiatu (np. DDPS, Klub Tęcza) oraz z seniorami miast partnerskich Dzierżoniowa. Myślę, że docenienie pracy Pani Helenki sprawi, że „jeszcze bardziej będzie jej się chciało chcieć” wychodzić do ludzi i działać na ich rzecz.

źr.: dzierzoniow.pl

18 września 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *