Aktualności, Bielawa, Ważne!

Grody Piastowskie ponownie w Górach Sowich

Już po raz kolejny w maju, na trasach w Górach Sowich pojawią się kolarze z całej Polski. Wszystko za sprawą organizowanego rokrocznie wyścigu pod nazwą Grody Piastowskie. Kolarzy szosowych obejrzeć można będzie w akcji od 10 do 13 maja na poszczególnych odcinkach tras. Jest także, podobnie jak w roku ubiegłym, możliwość startu dla amatorów. Meta III odcinka odbędzie się w tym roku nad Jeziorem Bielawskim. Celem wydarzenia jest m.in promocja Gór Sowich.

W środę 4 kwietnia w Centrum Kultury w Pieszycach odbyła się konferencja, na której omówione zostały szczegóły dotyczące poszczególnych etapów wyścigu. Z ramienia gminy Bielawa, w spotkaniu uczestniczył burmistrz Piotr Łyżwa, a konferencje poprowadziła burmistrz Pieszyc – Dorota Konieczna Enozel.

Dyrektor CCC Grody Piastowskie Bogdan Rzepka przekazał tego dnia współorganizatorom i zainteresowanym wszelkie informacje o zmianach, dodatkowych atrakcjach oraz przede wszystkim poinformował o dokładnym przebiegu tras wyścigu. Tegoroczna trasa dla kolaży, będzie krótsza niż w roku ubiegłym, ale trudniejsza – obejmować będzie bowiem aż trzy Przełęcze: Jugowską, Sokolą i Walimską.

O utrudnieniach w ruchu, 12 maja, podczas odcinku w Bielawie, będziemy Państwa informować. Szczegóły na stronie wyścigu: http://grody.com.pl/.

źródło: UM Bielawa

5 kwietnia 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *