Sport

II Powiatowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie odbył się II Powiatowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości – 8 listopada przystąpili do niego uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego.

szachowy

W zawodach uczestniczyło 32 uczniów reprezentujących I LO w Dzierżoniowie , II LO w Dzierżoniowie, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bielawie, Zespół Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, Zespół Szkół nr 1 w Dzierżoniowie oraz Gimnazjum nr 2 w Bielawie. Zawody zaplanowano na 6 rund i rozgrywano je systemem szwajcarskim. Rywalizacja toczyła się w sportowej atmosferze i sprzyjała integracji środowiska uczniowskiego ze szkół powiatu dzierżoniowskiego.

Turniej kształcił umiejętności koncentracji, odporności psychicznej, opanowania, wytrwałości, właściwego wykorzystania czasu i podejmowania decyzji w warunkach ryzyka. I miejsce w zawodach zajął reprezentujący II LO w Dzierżoniowie – Jan Rudnicki, drugi był zawodnik Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie – Mateusz Perekasz, a na trzecim stopniu podium stanął także reprezentant Gimnazjum nr 2 w Bielawie – Michał Czubaty. W klasyfikacji gimnazjalnej najlepszy był Mateusz Perekasz z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie, przed Michałem Czubatym z Gimnazjum nr 2 w Bielawie i Maksymilianem Palejem z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie Najlepszy reprezentant gospodarza turnieju czyli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie – Tomasz Kuniawski został sklasyfikowany na VII miejscu.

Impreza odbywała się w ramach grantu oświatowego przyznanego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Fundatorami nagród byli Przewodniczący Rady Miejskiej w Bielawie, Zbigniew Dragan oraz Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Turniej przeprowadził Andrzej Sepełowski – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Pomoc przy organizacji imprezy, w postaci zegarów szachowych, uzyskano także ze strony Jarosława Kresy – prezesa klubu szachowego „Dwie wieże” w Dzierżoniowie. Nagrody wręczyła dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie – Marzanna Kamińska, która gratulowała zwycięzcom i podziękowała uczestnikom za sportową rywalizację.

opr

17 listopada 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *