Bielawa, Ważne!

Inwestycje na bielawskich drogach

Bielawa przystępuje do realizacji inwestycji drogowych i modernizacji chodników. W ostatnich dniach rozpoczęła się przebudowa pierwszego etapu ulicy Nowobielawskiej. Inwestycja, która obejmuje 500 metrowy odcinek prowadzona jest od strony Leśnego Dworku. W ciągu najbliższych tygodni pojawi się tutaj nowa nakładka, która zastąpi starą i nieremontowaną od wielu lat nawierzchnię.

inwestycjebielawa_02

W najbliższych miesiącach miasto przystąpi także do wymiany nawierzchni ulicy Sportowej. Nowy asfalt pojawi się na całej długości jezdni. Na tę inwestycję czekali mieszkańcy pobliskich domów, ale także działkowcy. Należy wspomnieć, że ulica Sportowa jest drogą dojazdową między innymi do miejskiego stadionu oraz w części do Interaktywnego Centrum Poszanowania Energii.

Wyżej wymienione inwestycje są realizowane przy współpracy ze spółką Wodociągi i Kanalizacje.

Wkrótce rozpocznie się również wymiana chodnika i wykonanie 40 miejsc postojowych przy ulicy Hempla (na odcinku od ulicy Cmentarnej do ulicy Lotniczej). Modernizacja poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu w najbardziej newralgicznej części ulicy Hempla. Inwestycja będzie realizowana przez miasto przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Bielawie.

Również w ramach dobrej współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową zostanie wybudowany 200 metrowy chodnik od ulicy Włókniarzy do Ekologicznej Szkoły nr 7.

Modernizację chodnika na odcinku 150 metrów, miasto przeprowadzi także przy ulicy Polnej.

źródło – UM Bielawa

1 czerwca 2017

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *