Aktualności, Ważne!

Jubileusz Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów

16 maja 2013 roku to data, za którą kryły się wielkie marzenia, ogromna pasja do piłki nożnej i nieprawdopodobna chęć pracy z dziećmi. Tego właśnie dnia powstało stowarzyszenie, które dziś odnosi sukcesy nie tylko sportowe na boiskach, ale i wychowawcze. Dziś Akademia Piłkarska Dzierżoniów obchodzi swoje piąte urodziny.

Minione 5 lat to dokładnie 1825 dni często ciężkiego działania, wypełnionego wielkim zaangażowaniem i uporem w realizacji sportowych planów. Początki, jak to zazwyczaj bywa, nie należały do łatwych i przyjemnych. Pamiętając każdą porażkę, każdy przegrany mecz, każdą wylaną kroplę potu i każdą uronioną łzę na murawie, zawzięcie trenowaliśmy i walczyliśmy dalej, wciąż planując i wychodząc na przeciw marzeniom. Dzięki pokonaniu tych wszystkich wyzwań, w dniu dzisiejszym jesteśmy klubem sportowym zrzeszającym 100 piłkarzy i 126 akrobatek, ponad 500 rodziców, 9 trenerów, kilkunastu partnerów i sponsorów – mówi Krystian Sota, prezes APD. – I co najważniejsze – miliony uśmiechów małych sportowców.

Na chwilę obecną wypracowaliśmy i spełniliśmy więcej planów i założeń niż przewidywaliśmy. Świetni piłkarze oraz liczna i uzdolniona sekcja akrobatyki sportowej to niezły wynik po 5 latach! Krótko mówiąc, to był dobry czas, wykorzystany w każdej sekundzie z myślą o dzieciach i ich fizycznej edukacji. Wypełniony setkami jednostek treningowych, dziesiątkami turniejów i meczy, goli, niezapomnianych imprez na podium, pokazami, obozami i zimowiskami z wyniesionym ogromnym bagażem doświadczenia i nauki.

W tym miejscu możemy podziękować Państwu za obdarzenie nas i naszych trenerów zaufaniem, bo ufacie nam Państwo, pozostawiając dzieci pod naszą opieką na boisku i na każdych zajęciach akrobatycznych – mówi Sota. – Gwarantujemy również, że nabraliśmy rozpędu i już dążymy do kolejnych założeń, niezmiennie powiększając liczbę najlepszych i jesteśmy pewni, że najbardziej szczęśliwych sportowców w okolicach. Dziękujemy za współpracę i pomocną dłoń, a na uroczystości, dotyczące obchodów urodzinowych, zapraszamy już niebawem. Tymczasem świętujcie z nami i foto-wspomnieniami!

Cały zespół redakcyjny „Tygodnika Dzierżoniowskiego” życzy Państwu wielu sportowych sukcesów, z niecierpliwością czekając na kolejne informacje o zwycięstwach Akademii.

16 maja 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *