Dzierżoniów, Ważne!

Jury przyznało dwie Złote Podkowy Pegaza

Zdarzyło się to po raz pierwszy w historii Poetyckiej Stajni. Dwoje z uczestników 18. Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Śpiewanej – Jagoda Różycka z Bielawy i Grzegorz Paczkowski z Warszawy- wyśpiewało nagrody główne – Złote Podkowy Pegaza i po 1.000 zł.

Poziom tegorocznego konkursu, jak mówią jurorzy – Jan Poprawa, Tomasz Wachnowski i Stefan Kunert – był wysoki. Uczestnicy przesłuchań konkursowych, a było ich 15, walczyli również o eliminacje do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Zakwalifikowano do udziału w nim Jagodę Różycką. Grzegorz Paczkowski jest już bowiem dwukrotnym jego laureatem.

Trzy równorzędne nagrody drugie i nagrody finansowe po 700 zł każda otrzymali: Katarzyna Sudzik i Renata Zagórska – podopieczne Krzysztofa Słupianka z Młodzieżowego Domu Kultury Wrocław-Śródmieście oraz Weronika Makowska z Bielawy (instruktor Anna Lutz).

Laureaci wystąpili przez publicznością 18 listopada na koncercie galowym przed recitalem Artura Andrusa, znanego poety, artysty kabaretowego i redaktora radiowego, który tradycyjnie podczas swego występu zaśpiewał publiczności nie tylko swe znane i lubiane kawałki, ale i utwór napisany specjalnie na tę okazję.

źródło: UM Dzierżoniów

21 listopada 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *