Fotogaleria, Sport, Sporty walki

Karatecy na Mistrzostwach Makroregionu Dolnośląskiego

 W Hali Wielofunkcyjnej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 21 marca z udziałem 110 zawodników i zawodniczek z województwa dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego odbyły się XXXV Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Organizatorem zawodów był Wrocławski KKK prowadzony przez Agnieszkę i Sylwestra Sypieniów, sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. Na matach Międzywojewódzkich mistrzostw Młodzików rywalizowali także zawodnicy DKSKK w składzie: Aleksandra Podkówka (kata), Nikola Ślęzak (kata i kumite -60 kg), Hubert Moździerz (kata i kumite -65 kg), Jakub Maź (kata i kumite -55 kg), Karol Rosa (kata i kumite -65 kg). W Mistrzostwach Makroregionu nasze barwy reprezentowali: junior – Kacper Rogowski (kata i kumite -70 kg) oraz seniorzy: Agata Kunigowska (kata), Tomasz Staściuk (kata i kumite -75 kg), Marcin Krupa (kumite -75 kg), Piotr Krupa (kumite -80 kg kg).

karateDKSKK (14)

Mistrzostwa tradycyjnie rozpoczęły się od konkurencji kata w której nasi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony zdobywając trzy medale. Karol Rosa po pierwszej turze plasował się na trzeciej pozycji natomiast w finale zachował zimną krew i najlepiej zaprezentował swój układ wygrywając kategorię młodzików. Kacper poszedł w ślady Karola i po pierwszej turze zajmował trzecie miejsce, a finał należał do niego zdobywając złoto. W seniorkach Agata zajęła „najgorszą” pozycję tuż za podium, a Tomek uplasował się na drugim miejscu.

Wśród młodzików Jakub Maź dał dobrą walkę, niestety sędziowie wskazali na zawodnika gospodarzy po dogrywce i Kuba ostatecznie wywalczył brązowy medal. Huberta debiutował w tak dużej imprezie i niestety już w pierwszej walce trafił na późniejszego tryumfatora kategorii. Karol bardzo ładnie walczył w eliminacjach wygrywając swoje walki, uległ dopiero w finale po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku przez wskazanie sędziów. Nikola niestety nie sprostała swojej przeciwniczce i odpadła w eliminacjach. Nasz junior po zaciętych walkach stanął na najniższym stopniu podium. Najwięcej emocji było w kategoriach seniorskich, Wiktor w eliminacjach stoczył zacięty pojedynek z zawodnikiem gospodarzy, niestety końcówka należała do jego rywala i przegrał decyzją sędziów. Marcin w półfinale zmierzył się z zawodnikiem z Siechnic, któremu uległ po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Tomek po długiej przerwie w konkurencji kumite półfinałową walkę stoczył z zawodnikiem gospodarzy, podczas której kontrolował jej przebieg wygrywając jednogłośnie. W finale zmierzył się z zawodnikiem z Siechnic i przegrał z powodu kontuzji. W kategorii – 80 kg Piotr po dobrej i zaciętej walce uległ gospodarzowi mistrzostw, ostatecznie zajmując 3 m-ce.

Drużynowo nasz klub uplasował się na 4 miejscu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz 4 miejsce w Mistrzostwach Makroregionu.

Suma medali MMM: 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy, 4 m-ce drużynowo

Suma medali MDŚ: 1 złoty, 2 srebrne, 3 brązowe, 4 m-ce drużynowo.

25 marca 2016

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *