Sport

Karatecy walczyli w mistrzostwach i pucharze Polski

16 grudnia 2017 roku w Koszalinie odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wzięło w nich udział 96 zawodników spośród 50 ośrodków Polski, dzierżoniowski klub reprezentował Karol Rosa, który startował w konkurencji kata oraz kumite semi kontakt -75 kg. Zawody rozpoczęły się konkurencją kata, w której Karolowi się nie poszczęściło i znalazł się poza finałową ósemką. Lepiej było w konkurencji kumite gdzie uporał się ze swoim przeciwnikiem w eliminacjach i niewiele zabrakło aby wystąpił w finale swojej kategorii ostatecznie zajmując trzecie miejsce. Jest to jednocześnie 50 medal Mistrzostw Polski dla DKSKK.

Wcześniej, bo 9 grudnia na hali wielofunkcyjnej AWF we Wrocławiu odbył się XXXIV Puchar Polski seniorów oraz XIV Puchar Polski juniorów, juniorów młodszych i młodzików. W tych zawodach wzięło udział zawodników z klubów. DKSKK reprezentowali: Karol Rosa w konkurencji kata juniorów oraz Krzysztof Krupa w kumite -70 kg. Karolowi niestety nie udało się powtórzyć wyniku z ubiegłego roku i ostatecznie musiał zadowolić się miejscem poza podium. Krzysiek wygrał walkę eliminacyjną, niestety w ćwierćfinale uległ swojemu rywalowi.

źródło: UM Dzierżoniów

20 grudnia 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *