Aktualności, Edukacja, Łagiewniki

Lekcje w dwóch językach w Zespole Szkół Samorządowych w Łagiewnikach

Zespół Szkół Samorządowych w Łagiewnikach planuje w przyszłym roku szkolnym otwarcie klasy dwujęzycznej. Będą do niej przyjmowani uczniowie promowani do klasy siódmej szkoły podstawowej. Młodzież oprócz standardowych przedmiotów w języku polskim będzie miała szansę uczenia się części z nich także po angielsku.

doba_pl_130447-180c16b006b5624b01a1dcd2981d1535_550x366

Planowane są zajęcia z historii, WOS-u, informatyki, chemii i biologii (w klasie siódmej 30% zajęć, w klasie ósmej 50% zajęć). Dodatkowo, żeby ułatwić uczniom naukę w języku obcym, zostanie zwiększona ilość godzin języka angielskiego o trzy w tygodniu, a w tok nauki włączone treści przygotowujące młodzież do zdobywania wiedzy w dwóch językach.

Głównym celem klasy dwujęzycznej będzie dążenie do opanowania przez uczniów języka angielskiego w stopniu biegłym, co jest w dzisiejszych czasach, umożliwiających swobodne podejmowanie nauki czy pracy za granicą, niezwykle ważne i wartościowe. Już dzisiaj uczniowie Zespołu z sukcesami biorą udział w rekrutacji do programów stypendialnych umożliwiających podjęcie nauki w szkołach średnich w Stanach Zjednoczonych. Dzięki nauce w klasach dwujęzycznych ich szanse jeszcze wzrosną.

Celem będzie także umożliwienie młodzieży wykorzystania umiejętności językowych w praktyce dzięki realizacji międzynarodowych projektów edukacyjnych. Obecnie Zespół może się pochwalić udziałem w kolejnej edycji programu wymiany młodzieży Erasmus+, dzięki któremu uczniowie odwiedzili Hiszpanię, Turcję, Czechy, Litwę i Węgry. Szkoła współpracuje również regularnie z międzynarodową organizacją studencką AIESEC- dzięki temu do Łagiewnik przyjeżdżają studenci z całego świata i prowadzą zajęcia w języku angielskim dla dzieci.

Szkoła będzie kładła nacisk nie tylko na kompetencje językowe, lecz również na rozwój wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych.

Warto podkreślić, że w klasach dwujęzycznych będą pracowali najlepsi, stale dokształcający się nauczyciele, posiadający często stopień naukowy doktora nauk (historia, WOS, biologia). Zespół Szkół Samorządowych w Łagiewnikach dysponuje nie tylko dobrze wykwalifikowana kadrą, lecz również bazą dydaktyczną. Każda z klas wyposażona jest w rzutniki, tablice   multimedialne, laptopy  oraz dostęp do Internetu. Uczniowie mogą także korzystać z nowoczesnej, niedawno oddanej do użytku hali sportowej oraz z boisk lekkoatletycznych i Orlika. Od września 2017 roku będzie otwarta  również  innowacyjna pracownia biologiczno-chemiczno-fizyczna.

Osoby zainteresowane rekrutacją do klasy dwujęzycznej, chcące uzyskać więcej informacji  proszone są o kontakt ze Szkołą:

Zespół Szkół Samorządowych w Łagiewnikach
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
i Gimnazjum im. Piastów Śląskich w Łagiewnikach
Jedności Narodowej 38/A, 58-210 Łagiewniki
tel.: 74 893 98 05,
email: gimlagiew@interia.pl
www.zss.lagiewniki.pl

15 lutego 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *