Aktualności, Dzierżoniów

Kolejne niewybuchy, mieszkańcy ewakuowani

Podczas trwającego remontu mostu przy ul. Sienkiewicza pracownicy znaleźli kolejne niewybuchy, pochodzące prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Na miejsce zostali wezwani saperzy z pułku w Brzegu, którzy prowadzili akcję na początku listopada 2017 roku. Cztery miesiące po pierwszym odkryciu Dzierżoniów znowu został postawiony w stan gotowości. Władze miasta apelują do mieszkańców o zachowanie spokoju i śledzenie informacji.

Dziś o godzinie 9:00 mieszkańcy i osoby korzystające z położonych w obszarze ewakuacji firm i instytucji zostali ewakuowani. Zamknięty teren obejmuje ulicę Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Świdnicką, do skrzyżowania z ul. Kolejową), Kolejową (od ul. Kościuszki, do ul. Strumykowej), ul. Batalionów Chłopskich, ul. Prochową, ul. Przedmieście i ul. Świdnicką.

Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, zdecydował o powołaniu sztabu kryzysowego. Na miejscu pracuje cały czas policja, zabezpieczając teren.

Nie wiadomo jak długo będzie trwała praca saperów w tym miejscu. Mieszkańcy zostali zobowiązani do przygotowania się na cały dzień przebywania poza miejscem zamieszkania oraz o zabranie swoich dokumentów, leków i przedmiotów pierwszej potrzeby. Władze apelują o zaopiekowanie się zwierzętami.

Więcej informacji w piątkowym wydaniu „Tygodnika Dzierżoniowskiego”.

13 lutego 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *