Na sygnale, Ważne!

Dzierżoniów. Kolejne potrącenie pieszego na pasach [AKTUALIZACJA – 13 stycznia, godz. 13.00]

W środę, 13 stycznia w godzinach porannych doszło do kolejnego potrącenia pieszego na przejściu.

potraceniebatalionow_20160113_01

W Dzierżoniowie na ul. Batalionów Chłopskich, przy skrzyżowaniu z ul.Wierzbową potrąceniu uległ pracownik przedsiębiorstwa zajmującego się utrzymaniem porządku na ulicach i chodnikach. Poszkodowanego przewieziono karetką do szpitala, uszkodzeniu uległa też taczka, którą w chwili zdarzenia pchał poszkodowany. Trwają czynności dochodzeniowe. Kierowca renault twingo jest w dyspozycji policjantów prowadzących dochodzenie.

jardo

AKTUALIZACJA13 stycznia 2016 , godzina 13.00 Komunikat KPP Dzierżoniów

Potrącił nietrzeźwego pieszego, samochodem bez OC i badań technicznych

Do potrącenia pieszego doszło 13 stycznia tuż po godzinie 7.00 na przejściu dla pieszych w Dzierżoniowie na ul. Batalionów Chłopskich. W toku czynności okazało się, że samochód renault nie posiada aktualnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC, a pieszy był w stanie nietrzeźwym.

13 stycznia tuż po godzinie 7.00 oficer dyżurny dzierżoniowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym. Jak ustalili policjanci z ruchu drogowego do potrącenia pieszego doszło w Dzierżoniowie na ul. Batalionów Chłopskich na wysokości budynku nr 29. 66-letni mieszkaniec Dzierżoniowa kierował samochodem marki renault twingo. Jadąc w kierunku centrum nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącemu przez przejście dla pieszych 51-letniemu mieszkańcowi Bielawy, doprowadzając do jego potrącenia. W wyniku tego wypadku pieszy trafił do specjalistycznego szpitala z rozpoznaniem – złamanie obojczyka z przemieszczeniem. W toku czynności okazało się, że kierowca renaulta nie posiada aktualnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC. Badanie alkomatem potwierdziło, że 66-latek jest trzeźwy. Natomiast u pieszego, stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,92 promila alkoholu. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy oraz  dowód rejestracyjny samochodu renault. W miejscu  wypadku nie było większych utrudnień w ruchu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie.

13 stycznia 2016

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *