Fotogaleria, Gmina Dzierżoniów, Polecamy

Kolorowe półkolonie w Mościsku

Początek lipca dla sporej gromady dzieci z Mościska otworzył drzwi do wakacyjnych przygód. Półkolonie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta oraz Stowarzyszenie Przystań Mościsko nie pozwoliły przez dwa tygodnie nawet na chwilę nudy.

pkwb_01

Dzieci odwiedziły Owiesno, aby poznać historię i zdobyć nowe umiejętności w cieniu ruin zamku. Wybrały się również do dzierżoniowskiej Alei Bajkowych Gwiazd. Nikt nie ociągał się, gdy przyszła kolej na obowiązki – sprzątanie Góry Winnej w Mościsku okazało się także sprzyjającą okolicznością do nauki budowania szałasów. Zebrane podczas wycieczki elementy roślinne posłużyły w kolejnych dniach do ozdobienia własnoręcznie wykonanych doniczek z masy piaskowej.

Ogromną radość sprawiła zabawa na dmuchanych zamkach oraz balony o przeróżnych kształtach, tworzone na bieżąco przez Justynę Bartkowiak-Kujawę oraz Damiana Drozdowskiego. Po zajęciach sportowych, które prowadził Kamil Świerzko, przyszedł czas na nocne podchody i spotkanie w bibliotece, gdzie rozdano nagrody bohaterom sportowych zmagań. Wieczór pośród kartonów okazał się niezwykle twórczy. Każdy mógł przygotować własne legowisko, posługując się pudłami, sznurkiem, taśmą klejącą i nożyczkami.

Półkolonie zakończył festyn w Ostoi nad Młynówką, gdzie piękne kolorowe chmury ze specjalnego pudru wzbudziły zachwyt i uśmiech na każdej buzi.

źródło: UG Dzierżoniów

21 lipca 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *