Łagiewniki

„Kolorowo mi” – XII Konkurs na bukiet z domowego ogródka rozstrzygnięty!

Już po raz dwunasty odbył się w gminie Łagiewniki „Konkurs na bukiet z domowego ogródka”. Tym razem Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach zorganizował konkurs w sobotę 13 sierpnia.

I miejsce - Bożena Ziembowska (Jaźwina)

I miejsce – Bożena Ziembowska (Jaźwina)

Tegoroczna kwiatowa rywalizacja odbyła się pod hasłem „Kolorowo mi” . – Każda z poprzednich edycji tematycznie nawiązywała do jednego koloru. W tym roku postanowiliśmy umożliwić szerszą prezentację kolorystyczną, co niewątpliwie pozwoliło uczestnikom na realizacje nowych, artystycznych pomysłów – powiedziała dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek i Sportu Izabela Beno. Podczas tegorocznego konkursu ogrodowi hobbyści dostarczyli 18 bukietów, z których komisja konkursowa miała niełatwe zadanie wytypować zwycięzców. Każdy z bukietów zachwycał swoją niepowtarzalnością, a prezentowane kompozycje urzekały kształtem, kolorem, różnorodnością materiałów oraz zapachem. Ideą konkursu było jednak dokonanie wyboru tych kompozycji, które najbardziej odpowiadały kryteriom bukietowej rywalizacji. – Podczas oceny kierowałyśmy się zasadami, określonymi w Regulaminie. Nie sposób jednak, przy tak artystycznych kompozycjach, na dokonanie szybkiego, technicznego wyboru – powiedziała Anna Passis, przewodnicząca Jury (plastyczka). – Zależało nam, aby każdy uczestnik miał świadomość, że zaprezentowana przez niego praca jest wyjątkowa, dostrzeżona i bardzo pozytywnie przyjęta, nie tylko przez członkinie Jury, ale również przez inne osoby oglądające wystawę – dodała przewodnicząca.

Wynikiem namysłu członkiń Jury w składzie: Anna Passis, Urszula Lenkiewicz-Opoka i Danuta Luśtyk oraz wspólnej dyskusji było przyznanie wyróżnień
i nagród. – Byłyśmy pod ogromnym wrażeniem ogrodowych bukietów wykonanych przez najmłodszych uczestników konkursu. Dziecięca wyobraźnia dała wyraz lekkości, a zarazem surowości i harmonii przygotowanych bukietów – podsumowała Danuta Luśtyk (artystka, plastyczka).

XII Konkurs na bukiet z domowego ogródka „Kolorowo mi”- wyniki

Kategoria dzieci (wyróżnienia)

Patrycja Foelkner (Sienice)
Henry Word (Łagiewniki).

Kategoria dorośli

Bożena Ziembowska (Jaźwina) – I miejsce
Karina Word (Łagiewniki) – II miejsce
Dorota Chodanionek (Łagiewniki) – III miejsce
Karolina Kopryna (Mniowice) – wyróżnienie

– Kompozycja nagrodzona pierwszym miejscem była idealnym odzwierciedleniem konkursowej myśli przewodniej, a dzięki swej kolorystyce i różnorodności wykorzystanych kwiatów rozświetlała i wprowadzała w radosny nastrój. Kolejne miejsce przyznane zostało za bukiet pełen harmonii barw oraz minimalizmu wykorzystującego dobrodziejstwa ogródka i łącząc je w oryginalny sposób. Na trzecim miejscu znalazł się bukiet o wyjątkowej różnorodności kwiatów oraz barw, których kompozycja idealnie współgrała z wykorzystanym do prezentacji naczyniem – powiedziała podsumowując decyzję Jury Urszula Lenkiewicz-Opoka (florystka). – Na wyróżnienie bez wątpienia zasługiwała bardzo nowatorska, niebagatelna kompozycja, uwzględniająca nowoczesne trendy i łamiąca dotychczasowe konwencje. Obok tej pracy nie można było przejść obojętnie – dodała Danuta Luśtyk.

Laureaci oprócz dyplomów otrzymali drobny sprzęt AGD. Fundatorem głównej nagrody był Artur Szczurkowski. – Gdy dowiedziałem się o organizowanym konkursie oraz jego idei byłem pod wrażeniem zaangażowania, jakie musi towarzyszyć udziałowi w nim. Powadzenie własnego ogrodu jest przyjemnym aczkolwiek czasochłonnym zajęciem, do tego uchwycenie tematu konkursu, dobór roślin i samo tworzenie kompozycji wymaga dużego nakładu pracy, który powinien zostać dostrzeżony i doceniony. Cieszę się, że mogłem ufundować nagrodę dla zwycięzcy, którego bukiet zachwycił Jury oraz uczestników wystawy – powiedział o konkursie Artur Szczurkowski.

Organizatorzy dziękują wszystkim pasjonatom, reprezentującym Jaźwinę, Ligotę Wielką, Łagiewniki, Miniowice, Olesznę, Ratajno, Sieniawkę, Sienice oraz gratulują pomysłowości i oryginalności i zapraszają do wzięcia udziału w konkursie za rok!

źródło – Moja Gmina Łagiewniki

19 sierpnia 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *