Aktualności

Kolorowy plac zabaw cieszy dzieci i dorosłych

Przedostatni już zgłoszony w ubiegłorocznym Dzierżoniowskim Budżecie Obywatelskim projekt został zrealizowany. 18 sierpnia oficjalnie oddano do użytku plac zabaw na os. Kolorowym. Uroczystego otwarcia dokonał wnioskodawca Adam Bagiński wraz z najważniejszymi użytkownikami – przedstawicielami najmłodszego pokolenia.

20993822_827045167463977_1432751894160019609_n

Na festynie zorganizowanym z tej okazji nie zabrakło atrakcji dla milusińskich. Były darmowe dmuchańce, animacje i konkursy dla dzieci. Odwiedził ich też sąsiad – Reksio, mieszkaniec niedalekiej Alei Bajkowych Gwiazd. Kolorowe huśtawki, ślizgawki, karuzela, piramida do wspinaczki i urządzenia fitness na świeżym powietrzu to namacalny dowód na to, że DBO jest doskonałym narzędziem dla mieszkańców. Głosując na zgłoszone projekty sami decydują o tym, co ma się w mieście dziać.

Do zrealizowania został jeszcze jeden wybrany przez dzierżoniowian projekt – Skwer Juniora i Seniora przy ul. Kopernika (za rzeką, na wysokości Szkoły Podstawowej nr 9). Wyłoniono już wykonawcę inwestycji. Jest nim P.H.U. CONCEPT Tomasz Mitraszewski. Umowa zostanie podpisana 28 sierpnia. Plac zostanie ukończony do 15 grudnia.

Zwycięskie projekty Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016:

1. Budowa i modernizacja obiektu sportowo-rekreacyjnego przy Zespole Szkół Sióstr Salezjanek – budowa boiska wielofunkcyjnego (660 głosów)
2. Skwer Seniora i Juniora (strefa aktywna: plac zabaw i siłownia, strefa relaksu z miejscami do pikniku i spotkań) – teren zielony wzdłuż ul. Kopernika, od granicy dawnego dworca PKS, do kładki prowadzącej do budynku nr 39 przy ul. Krasickiego (522 głosy)
3. Remont kortów tenisowych nr 1, 2, 3 na terenie OSiR-u Dzierżoniów – położenie nowej nawierzchni kortów, montaż studzienek i kanałów odpływowych wraz z drenażem (508 głosów)
4. Budowa placu zabaw oraz siłowni plenerowej na os. Kolorowym montaż urządzeń do zabawy dla dzieci oraz montaż urządzeń do ćwiczeń pod chmurką (292 głosy)
5. Wykonanie parkingu i przebudowa chodnika naprzeciw budynków os. Różane 21, 22 i TBS Różane 53 oraz przy ul. Sikorskiego (240 głosów)

źródło: UM Dzierżoniów

22 sierpnia 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *