Powiat, Ważne!

KONKURS „Czad i ogień – obudź czujność”

Jak wskazują wcześniejsze statystyki straży pożarnej, zbliżający się sezon grzewczy podwyższy ilość interwencji, związanych z wystąpieniem niebezpiecznego gazu jakim jest tlenek węgla potocznie nazywany czadem. W trakcie ogrzewania mieszkań i domów, podczas nieprawidłowego przebiegu procesu spalania powstaje tlenek węgla – gaz nazywany „cichym zabójcą”. Najlepszą formą zabezpieczenia się  przed zatruciem tym gazem jest stosowanie elektronicznych urządzeń wykrywających niebezpieczne gazy, których ludzkie zmysły nie są w stanie rozpoznać.  

Aby podnosić świadomość mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego na temat zagrożenia życia i zdrowia, Starosta Dzierżoniowski wraz z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, ogłaszają kolejną edycję konkursu zachęcającego do stosowania czujników tlenku węgla w swoich domach
i mieszkaniach, konkurs jest kontynuacją działania programu prewencyjnego pod nazwą „Czad i ogień – obudź czujność!”.

Wypełnij ankietę, wygraj czujnik tlenku węgla!

Chcesz wygrać czujnik tlenku węgla, to weź udział w konkursie zgodnie z podanymi zasadami.

Konkurs polega na pobraniu ankiety ze strony www.kppsp.dzierzoniow.pl lub www.pow.dzierzoniow.pl. Wypełnione ankiety można składać w sekretariacie Komendy Powiatowej PSP w Dzierżoniowie przy ul. Piłsudskiego 26, 58-200 Dzierżoniów lub wysłać listownie na ten adres, oraz za pomocą emaila na adres: prewencja@kppsp.dzierzoniow.pl, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 listopada 2017 roku.

W konkursie mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego,
20 sztuk czujników tlenku węgla ufundowanych przez Stowarzyszenie „Bezpieczna Gmina – Bezpieczny Powiat” w Dzierżoniowie, zostanie przekazanych wśród wylosowanych osób, które w wyznaczonym terminie dostarczą ankiety.

Jedna osoba może wypełnić jedną ankietę i wygrać jeden czujnik tlenku węgla.

Wylosowane osoby zostaną powiadomione telefonicznie o terminie i formie przekazania im czujników tlenku węgla.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można otrzymać pod nr tel. 74/8-32-53-91 lub 608-814-962.

źródło: KPPSP Dzierżoniów

30 października 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *