Aktualności, Fotogaleria, Polecamy

Kupuj z głową

Podłoga i drzwi. Elementy, bez których trudno wyobrazić sobie mieszkanie. Jak spośród tysięcy z nich wybrać najlepsze? Czym kierować się przy zakupie? Zapytaliśmy o to specjalistów ze sklepu PSB Mrówka w Dzierżoniowie. Sklepu, w ofercie którego od marca pojawi się m.in. własna kolekcja drzwi wewnętrznych PSB Mrówka.

Rozmowa z Marcinem, specjalistą od podłóg i paneli.

Na jakie klasy dzielimy panele? Co oznacza klasa ścieralności, klasa użyteczności i grubość paneli?

Panele dzielimy na trzy klasy: najsłabszą jest klasa AC3, następnie jest klasa AC4 i najtwardsza klasa to AC5. Panele w tej klasie są przeznaczone bardziej do pomieszczeń użyteczności publicznej, ponieważ są bardziej eksploatowane. Ostatnio jednak nawet klienci prywatni wybierają tę najwyższą klasę do swoich mieszkań ze względu na ich jakość.

Jaka jest w takim razie różnica w cenie pomiędzy tymi klasami?

Różnica wyniesie kilkanaście złotych. Ceny mogą się zmieniać ze względu na grubość paneli, jednak najważniejsza przy wyborze jest ich ścieralność i właśnie ją oznaczamy klasami.

Jaką żywotność mają panele, czy da się ją uśrednić?

Sklep PSB Mrówka daje roczną gwarancję na podstawie dowodu zakupu, natomiast producenci paneli ją przedłużają. W przypadku producenta Krono Original jest to nawet 15 do 25 lat w zależności od typu paneli.

Na co w takim razie zwrócić uwagę, aby kupić najlepsze panele?

Trzeba zadać sobie pytanie gdzie one mają być położone – w przedpokoju, gdzie będą mocno użytkowane, polecamy panele z klasy AC4 czy AC5.  W sypialni czy pokoju dziecka, w których przykryjemy je w większości dywanem wystarczy klasa AC3. Jednak wychodzi już ona z „mody” i klienci wolą postawić na wyższą jakość.

Czy panele możemy montować sami, czy lepiej zwrócić się do fachowca?

– To wszystko zależy od paneli. W chwili obecnej panele z klas AC4 czy AC5 firmy Krono Original posiadają system 1 Click 2 Go, dzięki któremu układają się dużo łatwiej. Natomiast z panelami niższej klasy nie poradzimy sobie sami. Zawsze najlepiej jest zlecić położenie paneli fachowcom, którzy wiedzą jaki dobrać podkład przy nierównej powierzchni – to daje nam dłuższą gwarancję ich użyteczności.

A jakie kolory paneli są najczęściej wybierane?

Klienci stawiają na szarości. W ofercie mamy oczywiście pełną gamę do wyboru, jednak w tym sezonie najpopularniejsze są delikatne barwy – szarość, biel.

Czy należy pamiętać o czymś jeszcze?

Przede wszystkim o listwach. Listwy przypodłogowe mają różne grubości, wysokości oraz system montażu. Oczywiście warto również skorzystać z naszych rad – pomożemy dobrać odpowiednią klasę, grubość paneli. Przez wszystkie lata sprzedaży paneli Krono Original mieliśmy tylko kilka reklamacji, co świadczy o ich jakości, ale również naszej pomocy w wyborze.

IMG_1247

Specjalista poleca Panele Krono Original: wysoka klasa ścieralności, pełna gama kolorystyczna, łatwy system montażu 1 Click 2 Go.

Rozmowa z Krzysztofem, specjalistą od drzwi.

IMG_1270

Co musimy wiedzieć i o czym należy pamiętać przed kupnem drzwi?

Klient musi określić w domu przede wszystkim wymiary, jaka ma być ich szerokość, wysokość. Trzeba też określić stronę drzwi, tzn. czy mają się otwierać w prawo czy w lewo. W sklepie można wybrać model czy kolor, jednak wszystkie dane techniczne muszą mieć przygotowane już przed zamówieniem odpowiednich dla siebie drzwi.

Jak określić w takim razie stronę drzwi?

Najprościej będzie stanąć naprzeciw drzwi tak, aby widzieć zawiasy. I jeżeli są one po naszej prawej stronie, to taka też jest strona drzwi i odwrotnie.

Czy drzwi zawsze trzeba zamawiać, czy można kupić drzwi „od ręki”?

W naszym sklepie można dostać drzwi z ościeżnicami od ręki. Jednak dzięki współpracy z wieloma firmami możemy zamówić dla klienta praktycznie każdy rodzaj drzwi.

A w którą stronę drzwi mają się otwierać?

Tak, jak będzie wygodniej dla użytkownika. W domach jednorodzinnych lepsze są drzwi, które otwierają się na zewnątrz, natomiast w blokach mieszkalnych decyduje zarządca budynku i najczęściej jest to otwieranie do wewnątrz.

Czy w przypadku wymiany drzwi trzeba też wymienić ościeżnice?

Stare ościeżnice należałoby wymienić. W tej chwili są całe komplety, które będą pasowały do drzwi kolorystycznie, ale też są bezpośrednio do nich dedykowane. Ościeżnice mają uszczelki, dzięki którym cicho się zamykają. Mamy też w ofercie tzw. kamuflaż, czyli ościeżnice zakładane na stare. Można go zamówić w kolorze nowych drzwi, dzięki czemu wszystko wygląda estetycznie.

Czy można kupić u Państwa drzwi przesuwne?

Jak najbardziej. Mamy zarówno drzwi przesuwne, jak i harmonijkowe, czy techniczne i przeciwpożarowe. Popularne są znowu drzwi harmonijkowe – jeżeli klienci nie mają wystarczającej ilości miejsca na zwykłe drzwi, często wybierają właśnie takie.

Specjalista poleca drzwi KR Center: znakomita jakość drzwi, szybki termin realizacji zamówień.

Zapraszamy do marketu budowlanego PSB Mrówka w Dzierżoniowie, ul. Rzeźnicza 7. Od piątku 24 lutego, do czwartku 9 marca kupon z rabatem 7% na wszystko z działu drzwi i paneli!

26 lutego 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *