Na sygnale

Kurier spalił kilkaset niedostarczonych przesyłek

74 niedostarczone przesyłki oraz wiele spalonych i nadpalonych listów zabezpieczyli dzierżoniowscy policjanci. Znaleźli je w lesie oraz w miejscu zamieszkania byłego kuriera. Do adresatów nie trafiły, bo 20-latek postanowił je spalić. Mężczyzna został zatrzymany.

poczta2

10 marca dzierżoniowscy policjanci w trakcie patrolu udali się na kontrolę w okolice zbiornika wodnego pomiędzy miejscowościami Uciechów i Dobrocin. Tam na drodze, zobaczyli zaparkowany samochód BMW, obok którego rozpalone było ognisko. Kiedy policjanci podeszli bliżej spostrzegli, że w ognisku znajduje się korespondencja do różnych adresatów. Obok ogniska znajdował się jutowy worek. Tam został zatrzymany 20-letni mieszkaniec Dzierżoniowa, który potwierdził, że to on rozpalił ognisko. W trakcie wyjaśniania okoliczności tej sprawy okazało się, że mężczyzna był pracownikiem jednej z firm kurierskich. Z firmy tej został zwolniony przed około 2 tygodniami. Wczoraj postanowił pozbyć się korespondencji, której nie zdążył dostarczyć adresatom. W większości były to listy oraz przesyłki bankowe. Przeprowadzone czynności wykazały, że zatrzymany zdążył spalić ponad 300 przesyłek. W toku przeszukania w miejscu zamieszkania 20-latka zabezpieczono 574 sztuki korespondencji adresowanej do różnych odbiorców.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili obecnej szczegółowo wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia oraz rozmiar i charakter szkód wyrządzonych wskutek zniszczenia dokumentów.

info – KPP Dzierżoniów

12 marca 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *