Bielawa, Ważne!, Zapowiedzi

Lato w Bielawie – będzie się działo!

Tegoroczny sezon letni pod względem imprez sportowo-kulturalnych zapowiada się naprawdę interesująco. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez miasto Bielawa przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki.

bielawa_latowmiescie

Sezon letni oficjalnie otwarty zostanie już w najbliższy weekend 3 i 4 czerwca. W tych dniach bowiem na jeziorze bielawskim odbędą się 40. Dni Bielawy. Na scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Maryla Rodowicz, zespół Łzy, Mig oraz zespół Piersi. Kilka dni później, bo 17 czerwca, również na jeziorze bielawskim odbędzie się impreza pod nazwą Sudeckie Żagle. Dla mieszkańców i turystów przygotowanych będzie szereg atrakcji, takich jak: rejsy po jeziorze, zawody kajakowe, koncerty szantowe, czy pokazy i konkursy dla dzieci.

W pierwszym tygodniu lipca odbędzie się Sowiogórski Maraton Rowerowy – Grand Prix Bielawy MTB, a tydzień później (8-9) na Skate Plazie obok Parku Miejskiego jubileuszowa edycja najstarszej i największej imprezy deskorolkowej w Polsce – Lines of Bielawa.

Kolejny weekend (15-16) – Sudeckie Lato, czyli organizowany niezmiennie od 1988 roku festyn rodzinny. W jego ramach w okolicach amfiteatru na jeziorze bielawskim odbędą się między innymi zawody breakdance Break King Bielawa, podczas których o tytuł króla Bielawy walczyć będą tancerze z całego świata. Równolegle w dniach od 17 do 22 lipca do Bielawy zawitają miłośnicy twórczości J.R.R Tolkiena z całego kraju oraz z Czech. Tolk Folk organizowany jest ze stowarzyszeniem „JST” Wieża.

W sobotę 22 lipca czas upłynie mieszkańcom i turystom w tempie wyścigowym. Wszystko za sprawą wyścigu kolarskiego Bike Maraton, odbywającego w ramach największego cyklu zawodów MTB w Polsce. W programie wydarzenia wyścigi dla dorosłych i dzieci.

Dzień później, bo 23 lipca coś dla biegaczy – II Kalenica Półmaraton Bielawa oraz II Bielawska Dziesiątka. Następny weekend i kolejne wydarzenie. Od 28 do 30 lipca zapraszamy na Międzynarodowy Zlot Motocyklowy. Podczas imprezy odbędą się rockowe koncerty, konkurencje zlotowe z nagrodami, teatr ognia oraz widowiskowe pokazy sztucznych ogni.

17-19 sierpnia to długo wyczekiwana przez wielu mieszkańców i turystów data. 19 już Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Regałowisko jak co roku przyciągnie do Bielawy wielu gości z Polski i zza granicy.

W ostatni weekend sierpnia odbędzie się Masowy Cross Sudecki. Będzie to festyn rodzinny w formie imprezy turystyczno rekreacyjnej dla każdego. W programie wydarzenia wycieczki piesze, rowerowe czy nordic walking. W ten sam weekend (27-28 sierpnia) odbędzie się także nowe wydarzenie pod nazwą Ogniste Pożegnanie lata. Będzie to zorganizowany po raz pierwszy na Sudeckiej Plaży pokaz ogniowy, połączony z iluminacjami świetlnymi na tafli jeziora.

Wrzesień, mimo kończącego się już sezonu letniego zapowiada się bardzo gorąco. To właśnie od 16 do 17 września nad jeziorem bielawskim odbędzie się II edycja surwiwalowego Biegu Gladiatora. Na dwóch dystansach do wyboru: 7 i 11 km gladiatorzy i gladiatorki z całej Polski pokonywać będą na przykład: ścianki, druty kolczaste, przeszkody ziemne, samochody, liny, bagna, piwnice czy stogi siana! Imprezą towarzyszącą będzie Gladiator KIDS dla dzieci w wieku 6-11 lat, które rywalizować będą na trasie o długości 1 km z kilkunastoma przeszkodami.

Warto dodać, że przez cały okres wakacji, w dni powszednie, w Parku Miejskim odbywać będą się dla dzieci spektakle teatralne, gry, zabawy, zajęcia plastyczne, koncerty czy projekcje plenerowe, a w ramach Wakacji z OSIR-em wyjeżdżać można na wycieczki w najciekawsze zakątki Polski. Nowością będą także organizowane przez OSiR Wakacyjne poniedziałki – piesze wycieczki po Górach Sowich (10.07, 24.07, 21.08.)

źródło – UM Bielawa

31 maja 2017

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *