Dzierżoniów, Kultura, Ważne!

Legenda polskiego kina w Muzeum Miejskim

Zapraszamy do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa na wystawę „Zbigniew Cybulski – życie i gra. Opowieść o legendzie polskiego kina”.

W tym roku obchodzimy 90. rocznicę urodzin oraz 50. rocznicę tragicznej śmierci Zbigniewa Cybulskiego. Ten wybitny aktor spędził 2 lata młodzieńczego życia w Dzierżoniowie. Na wystawie będzie można zobaczyć fotografie aktora z różnych okresów życia: dzieciństwa, działalności harcerskiej, jako dzierżoniowskiego licealisty oraz wybitnego artysty – pierwszego powojennego aktora, mającego szansę na międzynarodową karierę. Zostaną przedstawione także osobiste pamiątki aktora udostępnione przez jego przyjaciela, Jana Kaczorowskiego.

Dzięki uprzejmości Centrum Technologii Audiowizualnych  we Wrocławiu (byłej Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu) będzie można zobaczyć nie tylko wiele zdjęć przedstawiających Zbigniewa Cybulskiego, ale też obrazy, które „malował” Cybulski występując  w znakomitej  roli Staszka w filmie Giuseppe w Warszawie i kostium z ostatniego filmu w jakim aktor wziął udział  a także kożuch, w którym wielokrotnie był widziany na żywo.

Zapraszamy na wernisaż wystawy: 15.11.2017 r. (środa), ul. Świdnicka 30,  o godz. 17.00  – wstęp wolny. W programie: opowieść o wyjątkowych chwilach z życia Zbigniewa Cybulskiego – mieszkańca Dzierżoniowa i legendarnego aktora.

7 listopada 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *