Lekkoatletyka

Lekkoatletyczne zmagania przedszkolaków

II eliminacje Międzynarodowej Ligi Lekkoatletycznej Przedszkoli już za nami. Przedszkolaki dzielnie stanęły do rywalizacji sportowej 23 lutego w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.

LA (9)

W zawodach wzięły udział trzy dzierżoniowskie przedszkola, z których każde reprezentowane było przez 10-osobową drużynę. Zespoły rywalizowały w następujących konkurencjach: rzut „oszczepem”, skok w dal, rzut do celu, tor przeszkód. Stawką zawodów był awans do finału Międzynarodowej Ligi Lekkoatletycznej Przedszkoli, który uzyskały dwie najlepsze drużyny.

Pierwsze miejsce zajęło Niepubliczne Przedszkole nr 4. Kolejne miejsca zajęły Niepubliczne Przedszkole nr 5 oraz Niepubliczne Przedszkole nr 6.

Organizatorem imprezy był OSiR Dzierżoniów, a finansowana była ona ze środków Miasta Dzierżoniów w ramach Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

Zapraszamy do kibicowania podczas wielkiego finału Międzynarodowej Ligi Lekkoatletycznej, który odbędzie się 17 maja. Udział w nim wezmą dzierżoniowskie przedszkola wyłonione w zawodach eliminacyjnych czyli Niepubliczne Przedszkole nr 3, Przedszkole Publiczne nr 7, Niepubliczne Przedszkole nr 4 oraz Niepubliczne Przedszkole nr 5. Dodatkowo w finale będą uczestniczyć 4 przedszkola z Czech.

źródło – OSiR

Przeczytaj też o I Eliminacji Międzynarodowej Ligi Lekkoatletycznej Przedszkoli

Szybciej, celniej, dalej…

23 lutego 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *