Aktualności, Fotogaleria, Gmina Dzierżoniów, Ważne!

Liderzy z Kłodzka i Świerzawy z wizytą w gminie Dzierżoniów

Lokalni liderzy z gmin Świerzawa i Kłodzko odwiedzili w dniach 7 – 8 września naszą gminę, aby poznać dobre praktyki i przykłady przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Ich wizyta była kolejnym etapem projektu „Pomysł na sukces – wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy partnerami KSOW”.

7 września goście odwiedzili Piławę Dolną – „Wieś magicznego kamienia”. Przespacerowali się po miejscowości i przeszli trasą questu „Na kamiennym szlaku”. Następnie przenieśli się do Owiesna, gdzie wspólnie z mieszkańcami gminy Dzierżoniów wymienili się doświadczeniami w obszarze rozwoju swoich wiosek tematycznych. Przedstawiciele gmin-partnerów projektu opowiadali o ciekawych inicjatywach, zagrodach edukacyjnych i innych przedsięwzięciach wpływających na rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Wysłuchali również prezentacji „Wioska tematyczna – pomysł, wdrażanie, rozwój” przygotowanej przez Krzysztofa Szustkę – przedstawiciela Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja”.

Następnie ofertę „Wsi okrągłego zamku” zaprezentowali mieszkańcy Owiesna. Nasi goście wspólnie z mieszkańcami przeszli trasą questu „O zamku w Owieśnie przez Templariuszy zbudowanym”, uczyli się tańca średniowiecznego i strzelania z łuku, a także wzięli udział w warsztatach z robienia herbu.

W sobotę wszyscy przenieśli się do Mościska. Mieszkańcy gmin Kłodzko i Świerzawa odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta i „Ostoję nad Młynówką”. Gospodarstwo to należy do ogólnopolskiej sieci „Zagród edukacyjnych”. O tym, jak przejść „Od społecznej aktywności do przedsiębiorczości” opowiedziała Edyta Mulka-Gonera, właścicielka obiektu.

Dzięki realizacji projektu pn. „Pomysł na sukces – wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy partnerami KSOW” mieszkańcy gminy mają okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach i wyjazdach studyjnych. Na realizację przedsięwzięcia gmina Dzierżoniów pozyskała ponad 49 tys. zł. Wszystkie działania realizowane są z naszymi partnerami: gminą Kłodzko, gminą Świerzawa i Fundacją Ekologiczną „Zielona Akcja”.

Głównym celem projektu jest wymiana wiedzy pomiędzy mieszkańcami gmin-partnerów, zwiększenie intensywności współpracy i integracji, a także poznanie dobrych praktyk wypracowanych w obszarze rozwoju przedsiębiorczości.

źr.: ug.dzierzoniow.pl

17 września 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *