Piłka Nożna

Łodzianki mistrzyniami Polski

W miniony czwartek, 14 lipca, na boisku dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano ostatnie mecze decydujące o tytule mistrzowskim i o tym, kto wywalczy brązowy medal w Turnieju Piłki Nożnej imienia Ireny Półtorak do lat 16 dziewcząt w ramach 22. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (rocznik 2000).

oom_04

W strugach deszczu niezłomne okazały się dziewczyny z reprezentacji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, które w meczu finałowym pokonały Dolnośląski ZPN 2:0, a w meczu o brązowy medal Wielkopolski ZPN zwyciężył Małopolski ZPN 1:0.

Najskuteczniej strzelającą zawodniczką turnieju została Wiktoria Janik z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, a najlepszą bramkarką i najbardziej wszechstronną piłkarką Daniela Kosińska i Adrianna Achcińska obie z Dolnośląskiego ZPN.

Po ceremonii wręczenia medali, pamiątkowych statuetek i pucharów, były okrzyki radości, uśmiechy oraz liczne sesje zdjęciowe z udziałem medalistek i trenerów poszczególnych drużyn do których najczęściej strzelali fleszami swoich aparatów fotograficznych rodzice uczestniczek tegorocznej olimpiady.

Klasyfikacja końcowa:

1. Łódzki ZPN
2. Dolnośląski ZPN
3. Wielkopolski ZPN
4. Małopolski ZPN
5. Warmińsko-Mazurski ZPN
6. Podkarpacki ZPN
7. Kujawsko-Pomorski ZPN
8. Pomorski ZPN

/casimiro/

fot. Kazimierz Stożek

18 lipca 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *