Kultura, Ważne!, Zapowiedzi

Maj z muzyką dawną (20 maja)

Festiwal Maj z Muzyką Dawną organizowany jest we Wrocławiu rokrocznie od 1992 roku. Jest to jedyna tego rodzaju impreza kulturalna w południowo-zachodniej Polsce. Ideą festiwalu jest propagowanie muzyki dawnej wykonywanej według oryginalnych tabulatur i partytur na reprodukcjach lub, nierzadko, autentycznych instrumentach z danych epok.

majzmuzyka

Założeniem festiwalu jest promocja zespołów dziecięco-młodzieżowych oraz studenckich, wykonujących muzykę średniowiecza, renesansu bądź baroku. Na festiwalu można także zobaczyć profesjonalne zespoły z Polski i z zagranicy, złożone z muzyków o bogatym dorobku wykonawczym. Oprócz koncertów festiwal oferuje również część edukacyjną, na którą składają się prelekcje dotyczące m.in. technik wykonawczych czy historii muzyki dawnej.

Maj z Muzyką Dawną należy do europejskiego stowarzyszenia festiwali muzyki dawnej REMA. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Maciej Kieres.

Patronat honorowy nad tegorocznym festiwalem objęli: Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Szwed, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski.

XXVI edycja festiwalu Maj z Muzyką Dawną po raz pierwszy odwiedzi Bielawę. Koncert zatytułowany „Muzyka renesansu i baroku” odbędzie w kościele pw. Bożego Ciała w Bielawie, którego drewniane wnętrze, z niezwykle kunsztowną konstrukcja stropu oraz obszerne dwukondygnacyjne balkony, nadadzą muzyce dodatkowego wymiaru.

Wystąpią: Zespół Muzyki Dawnej Tiboryus pod kierunkiem Ryszarda Dominika Dembińskiego, M. Ławniczak – lutnia, śpiew oraz formacja Duet Oak Brothers.

Zapraszamy w sobotę 20 maja 2017. Koncert rozpocznie się zaraz po wieczornej Mszy Świętej Ok. godziny 18.30

20 maja 2017, sobota, godz. 18.30
kościół Bożego Ciała w Bielawie (plac kościelny)
DUET OAK BROTHERS
ZESPÓŁ MUZYKI DAWNEJ TIBORYUS
R. DEMBIŃSKI kierownictwo muzyczne
M. ŁAWNICZAK lutnia, śpiew
Wstęp Wolny

źródło – UM Bielawa

8 maja 2017

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *