Aktualności

Masz mniej niż 30 lat? Skorzystaj z bonu stażowego!

PUP w Dzierżoniowie zachęca młode osoby (do 30. roku życia) do skorzystania z bonów stażowych. To propozycja dla osób, które same znajdą pracodawcę, u którego odbędą 6-miesięczny staż. Warunkiem dla pracodawcy jest zobowiązanie do zatrudnienia stażysty po zakończeniu stażu na okres minimum 7 miesięcy w wymiarze co najmniej pół etatu.

pup_powdzierzoniowpl

Dodatkowe korzyści dla bezrobotnego, który skorzysta z tego bonu, to możliwość sfinansowania kosztów przejazdu do i z miejsca odbywania stażu. Jest to ryczałt do łącznej wysokości 605,40 zł, wypłacany w miesięcznych transzach do 100,90 zł miesięcznie, łącznie ze stypendium stażowym w wysokości 997,40 zł.

A jakie korzyści płyną dla pracodawcy? Poza niewątpliwą szansą znalezienia cennego pracownika, także jednorazowa premia po wypełnieniu obowiązku zatrudnienia przez 6 miesięcy po stażu w wysokości ok. 1500 zł.

Bony stażowe to propozycja dla osób w wieku 18-29 lat zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dzierżoniowie jako osoby bezrobotne, niepracujące, niekształcące się w trybie stacjonarnym ani też nie korzystające ze szkoleń finansowanych ze środków publicznych w ciągu ostatnich czterech tygodni przed przystąpieniem do projektu. Ważne jest także, aby osoba miała ustalony II lub w uzasadnionych przypadkach I profil pomocy.

Szczegółowych informacji na temat bonów stażowych udziela doradca – specjalista ds. programów PUP pod numerem telefonu 74/ 832 52 43 lub 74/ 832 52 49.

Aktualne druki wniosków dostępne są na stronie internetowej PUP w zakładce druki do pobrania. Wnioski należy dostarczyć do sekretariatu PUP w Dzierżoniowie (Rynek 27), pok. 102, w godz. 7.30-15.30 lub filii PUP w Bielawie, pok. nr 2, tel. 74/832 52 63.

fot pow.dzierzoniow.pl

info – PUP Dzierżoniów

23 lutego 2016

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *