Piłka Nożna, Sport

Medalowe trio Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów

Miniony weekend był bardzo owocny w medale dla polskich sportowców. Skoczkowie, lekkoatleci, a także, Akademia Piłkarska Dzierżoniów – to oni zdobywali szczyty!

Srebrni futboliści 2010

W sobotni poranek do rywalizacji w turnieju CHAMPIONS CUP przystąpili piłkarze rocznika 2010. Boisko ośrodka CTS w Nowej Rudzie jest bardzo dobrze znane, choćby ze styczniowego zimowiska i mile wspominane.
Organizator imprezy- AP Champions zagwarantował rozgrywki 6 drużynom, które rozegrały po 5 spotkań po 12 minut.
Mecze były bardzo wyrównane i często decydujący gol padał w ostatnich sekundach, zapewniając nie lada emocje.

Drużyna APD odniosła 3 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażkę, a zawodnicy zdobyli 10 goli i 6 stracili. W klasyfikacji końcowej zajęli 2. miejsce i ustąpili tylko Polonii Trzebnica z którą jako jedyni potrafiliśmy wygrać! To zwycięstwo musiało mocno zmotywować zawodników Polonii, ponieważ w kolejnych meczach, nie dali najmniejszych szans swoim przeciwnikom.

– Każde spotkanie jednak było też meczem walki od pierwszej do ostatniej sekundy. Zdobyte doświadczeniem dla naszych zawodników na przyszłość, charakter, wola walki i 100% zaangażowania to cechy najlepszych sportowców, które wykuwa się od najmłodszych lat – mówi Krystian Sota, trener AP Dzierżoniów.

Wyniki:
AP Dzierżoniów – Polonia Trzebnica 1-0
AP Dzierżoniów – Trojan Lądek Zdrój 1-2
AP Dzierżoniów – AP Nowa Ruda I 3-1
AP Dzierżoniów – AP 13 Świdnica 2-1
AP Dzierżoniów – AP Nowa Ruda II 2-1

Skład:
Igor Ostrowski, Grzegorz Chawluk, Franciszek Kwitowski (1 gol),Jakub Bohajczuk, Ksawier Sienkiewicz, Kornel Zagajewski (3 gole), Tomasz Lisiecki (4 asysty), Jakub Janik (1 gol), Oliwer Satur (4 gole, 2 asysty), Oskar Papiński.

Trener: Krystian Sota

Klasyfikacja końcowa:
1. Polonia Trzebnica
2. AP Dzierżoniów
3. Trojan Lądek Zdrój
4. Orlik Ząbkowice Śląskie
5. AP Nowa Ruda II
6. AP 13 Świdnica
7. AP Nowa Ruda I

Złoci laureaci 2007

Niedziela w Żernikach Wrocławskich to zmagania zawodników rocznika 2007 z rywalami ze Start Namysłów, FC Wrocław Academy, Polonia Nysa oraz First Kick SM w turnieju AFK SALLER CUP 2018, podczas którego każdy grał z każdym.

Drużyna AP już na dzień dobry wygrała 9:0. Każde kolejne spotkanie to mistrzowska wygrana Akademistów z 20 golami i straconą 1 bramką w sumie. Dobra i zespołowa gra była często doceniana przez fanów tego sportu.

Do gry wrócił także po dwumiesięcznej przerwie Łukasz Malawski. – Cały zespół i mnie cieszy powrót Malasia! Po dwóch miesiącach przerwy odnotował widowiskowego gola i 3 asysty, pokazując na boisku swój wielki powrót. Łuki! Super że wróciłeś! Brawo! Teraz moc będzie z nami! – mówi Krystian Sota. – Na indywidualne wyróżnienie zasłużył również nasz snajper – Wiktor Kamiński, który z 11 trafieniami został Najlepszym Strzelcem Turnieju!!! – dodaje.

Wyniki:
AP Dzierżoniów – Start Namysłów 9-0
AP Dzierżoniów – FC Wrocław 3-0
AP Dzierżoniów – Polonia Nysa 5-0
AP Dzierżoniów – PA First Kick SM 3-1

Skład:
Damian Rosada, Kamil Grzelak (2 asysty), Dawid Kuzyk (2 gole, 4 asysty), Natan Krzyczmonik (2 gole, 3 asysty), Wiktor Kamiński (11 goli, 2 asysty), Oliwier Zagajewski (1 asysta), Jan Mierzejewski (3 gole), Łukasz Malawski (1 gol, 3 asysty), Michał Łysoń (1 gol).

Trener: Krystian Sota

Klasyfikacja końcowa:
1. AP Dzierżoniów
2. Polonia Nysa
3. FC Wrocław
4. PA First Kick SM
5. Start Namysłów

Brązowi medaliści 2008

Niedziela to także piłkarskie boje rocznika 2008 na turnieju AP FIRST KICK w Żernikach Wrocławskich. Zespół Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów mierzy się z drużynami: AP First Kick, Olimpic Wrocław, Polonia Nysa oraz MKS Oława.

W pierwszym meczu z Olimpic Wrocław i 5 ustrzelonymi bramkami AP Dzierżoniów obudziła respekt wśród wszystkich drużyn. W kolejnych dwóch spotkaniach dostali dobrą, ale gorzką lekcję sporej pracy nad skutecznością.
Pojedynek z drużyną z Oławy to walka z trafnym strzelaniem do bramki, którą przegrali wynikiem 3:1. Podobnie ma się sytuacja z Polonią Nysa, z którą na boisku spotykali się po raz pierwszy. Niestety dalsza nauka trwa, a bramkarz APD został pokonany aż 5 razy.

Ostatni, decydujący mecz, na szali którego stoi miejsce na podium, rozegrali z gospodarzami, czyli AP First Kick. Do 10 minuty Dzierżoniowianie trafili 1 gola, który stał się ogromną motywacją dla całego teamu i drużyna dołożyła do swojego wyniku jeszcze dwie celne bramki, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Wyniki:
AP Dzierżoniów-Olimpic Wrocław 5:0 ( Burzyński, Rosada, Rosada, Walatek,Tuchorski)
AP Dzierżoniów-Mks Oława 1:3 (Tuchorski)
AP Dzierżoniów-Polonia Nysa 2:5 (Pliszka, Walatek)
AP Dzierżoniów-First Kick 3:0 (Walatek, Rosada, Rosada)

Skład: Hohol Dawid, Bigus Gracjan (C), Manijak Szymon, Aleksander Tuchorski, Filip Burzyński, Miłosz Rosada, Walatek Wiktor, Fabian Chmiel, Chrystian Wawrzynowicz, Kryspin Pliszka

Trener: Michał Mrzygłód

fot.: AP Dzierżoniów

6 marca 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *