Fotogaleria, Sport, Ważne!

Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2017″ – wyniki

Międzynarodowe Kryterium Kolarskie startowało w Dzierżoniowie już po raz dwunasty. Impreza stanowiła jednocześnie II Eliminację Mistrzostw Polski Kryterium. Trasa, jak co roku, wiodła ulicami Świdnicką, Pocztową, Krasickiego, Nowowiejską oraz Kościuszki.

kryterium_02

Na starcie sobotniej rywalizacji stanęło łącznie 737 zawodników i zawodniczek, w tym 123 osoby w kategoriach dziecięcych. Wśród przybyłych ekip nie zabrakło czołowych polskich zespołów czyli CCC Sprandi Polkowice oraz Domin Sport. Jak co roku do Dzierżoniowa przyjechały również grupy kolarskie spoza naszego kraju m.in. Litwa Panevezys (Litwa) oraz Team Isaac Torgau E.V. (Niemcy). Miasto tradycyjnie już reprezentowały zawodniczki i zawodnicy klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów.

Kryterium rozpoczęli jego najmłodsi uczestnicy, czyli dzieci z roczników 2008-2009. Wystartowały one o godzinie 10.30 i do pokonania miały dystans 300 metrów. Kulminacyjny moment wyścigu stanowiły zmagania dwóch ostatnich kategorii czyli Elity Kobiet wraz z Juniorkami oraz Elity Mężczyzn. Wśród kobiet, które miały do pokonania 30 km, zwycięstwo w rywalizacji „na kreskę” odniosła Alicja Ratajczak z klubu UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik. Kolejne miejsca na podium zajęły Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) oraz Marta Lach (MAT Atom Deweloper). W klasyfikacji Najaktywniejszej Zawodniczki zwyciężyła Marta Lach, która uzyskała łącznie 20 pkt. W kategorii Elity Mężczyzn wygrał zawodnik Domin Sport – Paweł Bernas. Na drugim miejscu uplasował się Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice). Natomiast najniższe miejsce na podium zajął Eryk Latoń (Team Huron). Mężczyźni mieli do pokonania 30 rund po 1,5 km czyli łącznie 45 km. Analogicznie jak w przypadku Elity Kobiet, również Elita Mężczyzn zdobywała punkty do klasyfikacji najaktywniejszego, w której także zwyciężył Paweł Bernas. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w kategoriach dziecięcych otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast zwycięzcy starszych kategorii wiekowych odebrali puchary oraz nagrody rzeczowe lub pieniężne.

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Miasto Dzierżoniów, LKS Atom Boxmet Dzierżoniów oraz LO SMS Świdnica, a finansowana ona była ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

Szczegółowe wyniki wszystkich kategorii znajdują się na stronie www.hotelosir.pl.

info + fot – OSiR Dzierżoniów

 

10 kwietnia 2017

O autorze

Kamila


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *