Aktualności, Bielawa, Ważne!

Modernizacja targowiska miejskiego już wkrótce

Miasto Bielawa wyłoniło w przetargu firmę, która zrealizuje modernizację targowiska miejskiego w Bielawie. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 1 220 045 złotych, a 773 577 złotych pochodzić będzie z pozyskanych przez miasto funduszy zewnętrznych w ramach programu pn. „Europejski Fundusz na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Modernizacja polegać będzie przede wszystkim na wykonaniu nowych zadaszonych stanowisk handlowych, alejek, odwonieniu i uporządkowaniu terenu oraz montażu energooszczędnego oświetlenia hybrydowego. Zmiany wpłyną na większy komfort osób kupujących, jak i sprzedających. W znacznej mierze poprawią one także estetykę placu targowego i jego najbliższego otoczenia.

Potrzebę wykonania inwestycji sygnalizowali zarówno mieszkańcy, jak i większość kupców, którzy narzekali głównie na brak zadaszonych stanowisk. Wykonanie modernizacji nie będzie wiązało się z podniesieniem stawki za wynajęcie miejsca na targowisku miejskim. Prace budowlane mają się zakończyć do 30 września.

źródło: UM Bielawa

23 lutego 2018

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *