Aktualności, Bielawa, Kultura, Ważne!

Najbliższy weekend w rytmach reggae

Prawdziwa uczta czeka na miłośników reggae już w ten weekend. Jedna z największych imprez dla fanów tej muzyki rusza w najbliższy czwartek, 8 sierpnia w Bielawie. – Rok 2019 to dla nas kolejne wyzwanie – zapowiadają organizatorzy. Na uczestników czekać będą najlepsi artyści ze swoimi koncertami w pięknym otoczeniu przyrody, a także wiele innych, nowych dla festiwalowiczów atrakcji.

Fot.: archiwum redakcji

Fot.: archiwum redakcji

Od 1999 roku tworzymy dla Was specjalne muzyczne miejsce dla całych rodzin, gdzie zarówno mały, jak i duży, znajdzie wszystko, by przyjemnie spędzić czas. Plaża przy zalewie, kajaki i rowerki wodne, basen dla najmłodszych czy wyspa z paleniskami na rodzinnego grilla – wszystko to i jeszcze więcej znajdziecie w bezpośrednim sąsiedztwie terenu imprezy – podkreślają organizatorzy festiwalu. Regałowsko jest jedną z najstarszych imprez dla fanów muzyki reggae w Polsce.

Jej pierwsza edycja zagościła na terenach Ośrodka Wczasowo-Wypoczynkowego Sudety w Bielawie ponad 20 lat temu. Nad jeziorem, w cieniu górskich wzniesień tłumy miłośników jamajskich brzmień wzięły udział w prawdziwym święcie muzyki. Obok miejscowych legend (bielawska Łysina Lenina) zagrały m.in. niezwykle popularne ekipy Jafii Namuel i Habakuka oraz gość z Węgier – Aurora. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody jedenaście zespołów rozgrzewało publiczność od wczesnych godzin popołudniowych do późnej nocy. Największą gwiazdą imprezy, odbywającej się pod nazwą Regałowisko – Reggae Dub okazał się Bakshish, który o pierwszej w nocy dał kapitalny występ udowadniając, że polskie reggae jest w naprawdę wysokiej formie. Po imprezie dla wszystkich było jasne – trzeba tu wrócić za rok i przeżyć to jeszcze raz. I jeszcze. I był to imponujący powrót – publiczność szalała na koncertach Papriki Korps, Habakuka i Hurtu, a do białości rozgrzał ją show gwiazdy festiwalu – czesko-senegalskiego kolektywu Hypnotix, którego transowe rytmy długo odbijały się od gór otaczających Bielawę.

Rok później, w 20. rocznicę śmierci Boba Marleya Regałowisko stało się prawdziwym „Tribute to”. Organizatorzy poświęcili mu całą edycję festiwalu, a obok świetnych koncertów publiczność mogła obejrzeć w kinie miejscowego MOKiSu film poświęcony pamięci muzyka. W 2002 roku było już jasne, że bielawskie Regałowisko na dobre zadomowiło się w świadomości polskich fanów, którzy koniec sierpnia zaczęli rezerwować dla tego właśnie festiwalu.

W tym roku na uczestników czeka wiele dodatkowych wrażeń. – Rok 2019 to dla nas kolejne wyzwanie – zapowiadają organizatorzy. – Poza muzyczną ucztą będziecie mogli wziąć udział w warsztatach tańca, wybrać się na spotkania autorskie prowadzone przez Marka „Zimę” Niewiarowskiego, a także skorzystać z bogatej strefy wypoczynkowej. Na najmłodszych Festiwalowiczów czeka rozbudowana Strefa Dziecka.

W najbliższy weekend w Bielawie, tak jak to odbywało się w ostatnich latach, zespoły wystąpią na trzech scenach. Podczas imprezy miejskiej koncerty dadzą m.in. Bazzookas, Kid Gringo, Dancehall Masak-Rah, Tabu, Sidney Polak czy Gutek. Jednak festiwal Regałowisko to nie tylko muzyka. – Z myślą o całych rodzinach po raz kolejny oddajemy do Waszej dyspozycji Strefę Gier Planszowych REBEL oraz Festiwalową Strefę Dziecka, w ramach której nasi animatorzy zapewnią Waszym pociechom masę zabawy – zachęcają organizatorzy. – Na wszystkich chętnych czekają również zupełnie bezpłatne warsztaty dancehall z Ulą Afro, nauka robienia dredów oraz spotkanie z Rafałem Karwotem z zespołu Tabu i Igorem z zespołu Shashamane, które poprowadzi Marek „Zima” Niewiarowski.

Regałowisko startuje w czwartek 8 sierpnia o godzinie 19:00 przy Scenie Miejskiej przy bielawskim Rynku. Kolejne dni imprezy obejmują teren Jeziora Bielawskiego, jak również samo pole namiotowe, którego zarządcą jest OSiR Bielawa.

Fot.: archiwum redakcji

Fot.: archiwum redakcji

5 sierpnia 2019

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *