Na sygnale, Niemcza

Nie mając prawa jazdy przekroczył znacznie prędkość

Przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 39 km/h, nie posiadał prawa jazdy, które miał zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwym, – to „wyczyn” 26 letniego pirata drogowego, któremu teraz grozi do 2 lat wiezienia.

pl_koscianpolicjagogpl

Wczoraj, o godzinie 15:30 , policjanci z drogówki kontrolowali prędkość w Gilowie. W pewnym momencie zauważyli zbliżające się z dużą prędkością audi. Pomiar radarem wskazał, że kierowca auta przekroczył dozwoloną prędkość o 39 km/h. W tym miejscu obowiązywało ograniczenie prędkości do 40km/h.

Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec dzierżoniowskiej gminy. W chwili zatrzymania był trzeźwy lecz oświadczył, że nie posiada prawa jazdy. W toku sprawdzenia okazało się, że 26-latek stracił uprawnienia kilka lat temu za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym i do chwili obecnej nie podszedł do badań psychotechnicznych ani egzaminu.

Za wykroczenie przekroczenia prędkości kierującego ukarano mandatem karnym. Mężczyzna odpowie również za przestępstwo z art. 180a kk.- prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień, za co może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Dzierżoniów

20 lipca 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *