Na sygnale

Nietrzeźwy na zakazie zatrzymany przez dzierżoniowską drogówkę

Policjanci z dzierżoniowskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który mimo sądowego zakazu prowadził samochód. Podczas prowadzonej kontroli okazało się, że kierowca był w dodatku nietrzeźwy. Policyjny alkomat wykazał u niego niemal 3,4 promile alkoholu.

swietaelblagpolicjagov

4 września około godziny 13:30 patrol policjantów ze z dzierżoniowskiej drogówki podczas pełnionej służby na terenie Bielawy zatrzymał do kontroli drogowej volkswagena Passata. Powodem kontroli był styl jazdy kierowcy oraz fakt, że policjanci podejrzewali, że ma ona zatrzymane prawo jazdy. Podczas prowadzonych czynności  okazało się, że od kierowcy czuć alkohol, przeprowadzone zostało badanie, które wykazało u mężczyzny aż 3,38 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie sprawdzeń policjanci potwierdzili również,  że kontrolowany kierowca ma wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz 39-letni mieszkaniec Bielawy odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sądowemu, za co grozi kara do 5 lat więzienia, wysoka grzywna oraz nawet 15 letni zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP Dzierżoniów

6 września 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *