Fotogaleria, Gmina Dzierżoniów

Noc Świętojańska z rycerzami w Owieśnie

Pokazy walk rycerskich, taniec ognia i warsztaty rzemieślnicze – to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości „Spotkań z kulturą i historią na zamku w Owieśnie” połączonych z tradycyjnymi obrzędami Nocy Świętojańskiej. Impreza odbyła się w sobotę 17 czerwca w parku obok ruin zamku Templariuszy.

nocswieto19

Pomimo niesprzyjającej pogody, duża grupa mieszkańców zebrała się do wspólnej zabawy i świętowania. O wyjątkowy klimat zadbała Drużyna Wojów Piastowskich Jantar – jedna z najlepszych grup rycerskich w Polsce, znana m.in. z występów w wielu produkcjach filmowych. Rycerze prezentowali pokazy walk i zapraszali do wspólnych zabaw. Uczestnicy imprezy mogli również nauczyć się strzelania z łuku, rzucić oszczepem, wybić monetę, a także wziąć udział w ciekawych warsztatach rycerskich i konkursach.

Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też stoiska Rady Sołeckiej Owiesna, Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia „Razem dla Wsi”.

Zaproszeniem do tradycyjnych zabaw i obrzędów charakterystycznych dla tej szczególnej nocy było wspólne puszczanie wianków, rozpalenie ognia świętojańskiego i taniec ognia w wykonaniu aktorów „Teatru prawdziwego”. Wspólna zabawa przy ognisku trwała do późnych godzin nocnych, a nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali jak zawsze strażacy z OSP Ostroszowice.

źródło i foto: Urząd Gminy Dzierżoniów

19 czerwca 2017

O autorze

natalia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *